Mój niemowlak układa głowę bardziej na lewo w którą stronę powinnam układać dziecko do spania.

2 odpowiedzi
Mój niemowlak układa głowę bardziej na lewo w którą stronę powinnam układać dziecko do spania.
Najlepiej jest udać się do fizjoterapeuty dziecięcego w celu wykluczenia kilku współtowarzyszących nieprawidłowości i w celu skorygowania sposobu pielęgnacji maluszka, która będzie dostosowana do niego. A odpowiadając na pytanie, kłaść spać maluszka symetrycznie, raz na jednym raz na drugim boku, ale to i tak nie wystarczy. Trzeba zastosować jeszcze sporo innych rzeczy.
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja dzieci metodą ndt bobath - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

ułożenie główki powinno być zmienne, natomiast stwierdzenie to nie wyczerpuje tematu. Problem, który został zauważony może być głębszy. Należy zaobserwować czy dziecko nie układa tułowia w jedną stronę, czy nie wykorzystuje tylko jednej rączki, czy nie jest wygięte w literek "C". Czy odchyla się do tyłu . Taki stan rzeczy może świadczyć m.in. o podwyższonym napięciu mięśniowym czy też o Asymetri ułożeniowej, kręczu szyi. Aby potwierdzić lub wykluczyć powyższe należy poobserwować wnikliwie dziecko i udać się do Fizjoterapeuty lub Osteopaty pracującego z dziećmi.

Pozdrawiam serdecznie

dr Łukasz Radziszewski