Mój były zneca się psychicznie nade mną smsami. Co robić? Jestem na skraju załamania nerwowego. On n

4 odpowiedzi
Mój były zneca się psychicznie nade mną smsami. Co robić? Jestem na skraju załamania nerwowego. On nie jest do końca normalny. Grozi że opublikuje moje błędy z przeszłości jeśli do niego nie wrócę. Boję się wychodzić z domu, w domu też boję się siedzieć. Nie wiem co robić
Szanowna Pani, w czwartek w Centrum Praw Kobiet jest dyżur prawny, telefon działa od 10 do 16 - niestety z powodu ograniczeń jakie nakłada portal Znany Lekarz nie mogę podać Pani numeru telefonu, ale po wejściu na stronę Centrum Praw Kobiet i wybraniu "jak pomagamy" a następnie "pomoc prawna" znajdzie Pani ten numer w tekście.

Pod tym numerem prawniczka/prawnik udzieli Pani informacji, powie jakie można podjąć kroki, jak zgłosić sprawę na policję, wyjaśni procedurę, z czym się to wiąże, jak zebrać dowody itp. W pozostałe dni tygodnia pod tym samym numerem dyżuruje psycholożka, która również byłaby pomocna w Pani sytuacji.

Centrum Praw Kobiet ma doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi przemocy, gróźb, nękania i z pewnością Pani pomogą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Aleksandra Kraszczyńska

Sugeruję skorzystać z pomocy policji. Zachowanie pani byłego partnera wyczerpuje zanamiona przestępstwa polegającego na uporczywym nękaniu - stalkingu oraz stosowaniu gróźb karalnych.
Wydaje się iż poradziłabym tel zaufania lub CPK , gdyż fundacja zajmuje się przemocą oraz kobietami, aczkolwiek nie zawsze można zastać szefową, to na pewno sa zapisy na porady... z wypowiedzi nie można wywnioskować, jakie są to smsy ich rodzaj i treść i czy pochodzą od sugerowanej osoby , na co odpowiadają i czym sa podyktowane, zwykle psycholog w zaufaniu pracuje z osobą która tego potrzebuje. w razie chęci rozmowy : zapisy na atruth(at)my.com
Dzień dobry
Nękanie jest karalne, może Pani zgłosić to na policję, pokazać smsy i wystąpić o zakaz zbliżania się i kontaktu. Dodatkowo proszę zwrócić się do psychologa na konsultacje psychologiczną w zakresie doświadczanej przemocy psychicznej.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk