Modelowanie policzków

23 odpowiedzi
Witam, chciała bym zapytać czy lepszy i trwalszy efekt modelowania policzków uzyska się za pomoca kwasu hialuronowego czy hydroksyapatytu wapnia ( Crystalys ).
Dzień dobry. Dla każdego pacjenta dobierana jest najbardziej odpowiednia metoda korekcji. Tak zadane pytanie ogranicza możliwość wyboru między dwoma metodami. Jest jeszcze wypełnianie własnym tłuszczem, metody chirurgiczne i niechirurgiczne modelowania policzków tak, aby były bardziej eksponowane. Pozdrawiam GK

Crystalys ponoć świetny. Ja mam doświadczenie tylko z kwasem hialuronowym, też dobre efekty. Pozdrawiam
Witam, oba preparaty są dobre, ale końcowy efekt zależy od umiejętności i doświadczenia lekarza. Pozdrawiam
Jak Pani zauważyła to dwa różne preparaty do różnych zastosowań. Najprościej rzecz ujmując kwas hialuronowy ma szersze zastosowanie ponieważ można go podawać zarówno w celu wypełnienia zmarszczek głębokich, modelowania twarzy jak i powiększania ust lub korekcji np. nosa. Hydroksyapatyt najczęściej służy do likwidacji bruzdy nosowo-wargowej, opadających kącików ust, zapadniętych policzków, modelowania owalu twarzy. Dzięki zabiegowi z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia wykonujemy volumetrię i bezoperacyjny lifting twarzy. Zabieg z użyciem hydroksyapatytu polega na wypełnieniu tkanek oraz stymulacji skóry do produkcji włókien kolagenowych (kwas tylko wypełnia). Efekt utrzymuje się dłużej ponieważ materiał ten jest mniej podatny na wchłanianie przez organizm pacjenta.
Odpowiadając na pytanie - trwalszy jest hydroksyapatyt ale nie oznacza to lepszy. Nieumiejętne podanie tego preparatu przez osobę bez doświadczenia i wiedzy (zupełnie inny sposób podawania) spowoduje, że efektów nie da się usunąć ani skorygować przez następnych kilka lat. W przypadku kwasu hialuronowego można zrobić korektę zabiegu lub prawie całkowicie cofnąć jego efekty. Bardzo często trafiają do mnie pacjentki po zabiegach wykonanych w gabinetach kosmetycznych z powikłaniami po zabiegach iniekcji kwasu hialuronowego. Trafiają się martwice tkanek, stany zapalne, niedrożność naczyń krwionośnych, nadmierne podanie preparatu zniekształcające wygląd pacjenta... itp. Działanie kwasu można częściowo zredukować natomiast boję się myśleć o tak wykonanych zabiegach z wykorzystaniem hydroksyapatytu. O rodzaju podawanego preparatu powinien więc decydować lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem, dotychczas stosowanych preparatów, stanu skóry oraz oczekiwanych efektów i realnych możliwości ich osiągnięcia. Każdy z tych zabiegów to nie codzienny makijaż ale poważny zabieg mogący upiększyć, skorygować nasz wygląd ale też doprowadzić do poważnych powikłań. Proszę więc z rozwagą podejmować taką decyzję a zwłaszcza dotyczącą osoby która będzie wykonywała taki zabieg.
Jeśli mamy do czynienia z opadającą , ciężką skórą rozważyłbym Crystalis , z kolei jeśli zalezy nam na szybkim "kobiecym" efekcie uwydatnienia policzków to kwas hialuronowy. Dobrej jakości , wysokousieciowany kwas hialuronowy może wystarczyć na 1,5 roku a nawet dłużej.
Ja najcześciej używam do tego celu preparatów wysoko usieciowanego kwasu hialuronowego. W mojej ocenie dają one znacznie lepszy efekt wolumetryczny, który utrzymuje się do 2 lat.
Dzień dobry, dziękuję za pytanie. Jeśli chodzi o efekt po zabiegu to jest on porównywalny, jednak hydroksyapatyt dodatkowo wpływa na jakość skóry i faktycznie utrzymuje się w skórze trochę dłużej. Wybór preparatu jest zależny od kondycji skóry i od stanu zdrowia pacjenta. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu hydroksyapatytem wapnia są choroby autoimmunologiczne. Zapraszam na bezpłatną konsultację. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dziekuje za pytanie. Najszybciej i w skrócie moge odpowiedziec- to zalezy. Otoz hydroksyapatyt jako syntetyczny mineral bardzo podobny to pryzmatow szkliwa zeba, wywoluje inna reakcje tkanki podskórnej niz naturalnie w niej wystepujácy kwasa hialuronowy. Z doswiadczenia wiem ze trwalszy i bardziej naturalny efekt przynosi polaczenie tych obydwu technik. Linia policzkow jest wtedy naturalniej, miekko podkreslona a efekty powtarza sie po znacznie dluzszym czasie niz uzycie jednego tylko materialu. Pozdrawaim i zapraszam na wizyte w DrW Aesthetic, Kraków
Na pytanie "czy lepszy?" jest trudno jednoznacznie odpowiedzieć bo to wszystko zależy od stanu wyjściowego (klinicznego). Dla jednych pacjentów bardziej nadaje się kwas hialuronowy a dla innych hydroksyapatyt. Trwalsze efekty ma hydroksyapatyt, aczkolwiek znane są przypadki bardzo długiego utrzymywania się kwasu.
trwalszy efekt otrzyma Pani bez wątpienia przy użyciu hydroksyapatytu wapnia, natomiast przy użyciu hydroksyapatytu osiąga się subtelniejsze efekty niż przy użyciu kw. hialuronowego.
Hydroksyapatyt wapnia naturalnie występuje w naszych kościach, stanowiąc mineralne rusztowanie tkanki łącznej. Według producentów preparatów zawierających hydroksy apatyt wapnia oprócz funkcji wypełniającej, stymuluje fibroblasty skóry do produkcji kolagenu, dzięki czemu efekt po zastosowaniu tego preparatu powinien utrzymywać się do 12 miesięcy.
Kwas hialuronowy to wielocukier naturalnie występujący w naszej skórze. W gabinetach medycyny estetycznej mamy do wyboru preparaty kwasu hialuronowego o różnym stopniu usieciowania, co pozwala nam odpowiednio dobrać typ kwasu do rodzaju skóry oraz efektu jaki chcemy uzyskać. Użyte preparaty kwasu hialuronowego pozostają w naszej skórze od 6 do 12 miesięcy.
Najbezpieczniejsze są te preparaty, które od dawna są na rynku, ich efekty są przewidywalne i prędzej czy później odwracalne.
Osiągany efekt estetyczny jest tak samo dobry w przypadku obydwu preparatów, niemniej jednak hydroksyapatyt wapnia np. crystalys daje dłuższe efekty. Innym preparatem godnym polecenia jest Ellanse (polikaprolakton), który daje efekt od roku aż do 4 lat w zależności od opcji którą wybierzemy (w gamie Ellanse mamy trzy różne produkty o różnym czasie utrzymywania się).
Pozdrawiam
Jak sama nazwa wskazuje, hydroksyapatyt wapnia jest trwalszymi preparatem, ale nie każdy pacjent kwalifikuje się do takiego zabiegu
Witam Panią, wszystko zależy tak naprawdę od twarzy i konkretnego wskazania. Jeśli chodzi o długość efektu to przy wolumetrycznych preparatach kwasu hialuronowego jest ona porównywalna z hydroksyapatytem wapnia. Niemniej jednak preparaty te różnią się i nie są tożsame, mają całkowicie inny mechanizm działania i właściwości fizyczne. Przy modelowaniu owalu twarzy preparatem kwasu hialuronowego nadajemy większą objętość. Hydroksyapatyt daje lepszą możliwość pociągnięcia skóry (jest bardziej lepki i gęsty) a jego minusem jest to, że nie można go rozpuścić "w razie czego" i wymaga większej wprawy w podawaniu.
Pozdrawiam Justyna Magdzińska
Trwalszy na pewno będzie Crystalis ale zawsze do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie.Zapraszam na konsultację to wtedy wszystko sobie omówimy.
To zależy od wielu czynników np stan wyjściowy policzków, oczekiwania pacjentka, wiek pacjenta i wiele innych, które lekarz omawia z pacjentem podczas konsultacji. Zapraszam zatem na konsultacje . Pozdrawiam serdecznie.
Witam , nie da się wprost odpowiedzieć , zależy to od warunków anatomicznych , doświadczenia lekarza i wielu innych czynników , wszystko ustala się na pierwszym spotkaniu. Pozdrawiam
Witam! Bardziej przewidywalny i bezpieczny efekt osiągniemy dzięki użyciu kwasu hialuronowego. Podanie Crystalys wiąże się z większym ryzykiem działań niepożądanych. Czas utrzymywania efektu zależy od indywidualnych właściwości organizmu - w przypadku kwasu hialuronowego jest to najczęściej ok. 6-9 miesięcy, Crystalys - ok. 12 miesięcy
Dzień dobry, Crystalis działa dłużej, jego mechanizm jest nieco inny. O wyborze preparatu powinien zadecydować lekarz po zbadaniu. Pozdrawiam
Naturalny i natychmiastowy, trwały tzn. utrzymujący się nawet kilka lat efekt wypełnienia ubytków objętości efekt przynosi zabieg wolumetria twarzy wypełniaczem otrzymanym z tkanki tłuszczowej.
Jeżeli chodzi o hydroxyapatyt wapnia ( np. Crystalys ) na efekt jego zastosowania trwa dłużej a nawet narasta w czasie, w porównaniu z kwasem hialuronowym. Natomiast powinno sie go stosować wyłącznie jako wypełniacz na częściach kostnych twarzoczaszki.
Reasumując jeżeli robić wolumetrie twarzy to albo własną tkanka tłuszczową albo kwasem hialuronowym.
Witam,
w mojej klinice używamy jako wypełniacza jedynie kwasu hialuronowego Juvederm firmy Allergan. Jest to sprawdzony i skuteczny produkt.
Pozdrawiam
Dzień Dobry,
w przypadku wykonywania wolumetrii zdecydowanie polecam zabieg z użyciem kwasu hialuronowego lub bardziej innowacyjną metodę lipofillingu, czyli wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem. Jest to naturalny i bezpieczny sposób pozwalający przywrócić objętość policzków, wymodelować owal twarzy oraz pozbyć się zmarszczek nosowo-wargowych. Zabieg dodatkowo odżywia i rewitalizuje skórę bez ryzyka reakcji uczuleniowych.
Zapraszam serdecznie na konsultację.
Witam! Do konturowania twarzy używa się preparatów kwasu hialuronowego o dużej gęstości i lepkości. Preparaty stymulujące fibroblasty ujędrniają i napinają skórę , ale w mniejszym stopniu nadają się do modelowania policzków. Pozdrawiam