migrena - botox

13 odpowiedzi
Witam ,
mam ciężkie migreny chciała bym się dowiedzieć o wstrzyknięciu botoxu .
Jaka cena chodzi mi gównie o skronie i czoło .
Czy wykonujecie takie zabiegi ??
Czy wcześniej przed zabiegiem jest konsultacja z neurologiem ?
Dzień Dobry,
jak najbardziej leczymy migreny toksyną botulinową, koszt zabiegu wynosi od 2000 do 2500 zł w zależności od ilości jednostek preparatu. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest skierowanie od neurologa.
Pozdrawiam

Toksyna botulinowa czasami bywa skuteczna w walce z migreną.
Cena zabiegu 800 zł. nie ma konieczności konsultacji z neurologiem
Przy migrenowych bólach głowy pacjent powinien być pod stałą opieką neurologa. Dobrze podana toksyna botulinowa nie spowoduje nasilenia stanów. Powinna się przyczynić do rozluźnienia napięcia, a co za tym idzie redukcji objawów bólowych.
Koszt zabiegu kształtuje się w granicach 1200-1800zł w zależności od obszaru.
Zapraszam na konsultację.
Według najnowszych badań preparat toksyny botulinowej może w znacznym stopniu ograniczyć liczbę bólów głowy u osób cierpiących na migrenę. Preparat wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni, które w ten sposób są blokowane i rozluźniane.
Odpowiednie dawki toksyny wstrzyknięte do mięśni mimicznych, których skurcz prowokuje napady migreny, zapobiegają ich wystąpieniu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6 – 12 tygodni, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale nie na stałe. Zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji.
Pierwsze efekty leczenia są zauważalne po tygodniu od zabiegu. Toksyna botulinowa jest skuteczna w leczeniu migreny w ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i siły. Konsultację neurologa zawsze warto mieć, bo przyczyn migreny może być wiele. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam.
Witam,

Nie ma konieczności wykonania konsultacji z neurologiem. Cena zabiegu jest uzależniona od ilości jednostek toksyny botulinowej, która się podaje pacjentowi. Zabieg przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne. Zapraszam na konsultacje.

Marcin Zakrzewski
Dzień dobry, zabieg leczenia migreny toksyną botulinową jest zarejestrowany dla pacjentów z rozpoznaną przez neurologa migreną przewlekłą. Konieczne jest bowiem wykluczenie wszystkich innych przyczyn bólów głowy. Zabieg polega na serii wstrzyknięć bardzo małej ilości toksyny botulinowej typu A w okolice szyi oraz głowy. Zabieg leczniczy wykonuję co najmniej 3-krotnie w odstępach 12-tygodniowych. Cena zabiegu: od 2000 zł, Pozdrawiam APS (więcej informacji na stronie Kliniki Promedion -Leczenie migreny botoksem)
Witam! Migrena to nie każdy ból głowy. Rozumiem,że jest Pani leczona neurologicznie i takie rozpoznanie zostało POSTAWIONE PRZEZ NEUROLOGA , a nie na podstawie "literatury z Doktora Google'a". Do zabiegu nie jest potrzebny neurolog ,konsultacje wykonuje Pani sama w ramach leczenia ,które jak zrozumiałem jest u Pani prowadzone. Ostrzyknięcie botoksem wykonujemy w/g odpowiedniego schematu medycznego , a nie w wybrane przez Pacjenta okolice. Cena 1800 zł. Pozdrawiam i zapraszam.
Tak, wykonuję takie zabiegi.Nie ma konsultacji z neurologiem, ale ja jestem internistą z 35 letnim stażem pracy i potrafię na konsultacji ocenić, czy taka terapia będzie skuteczna.Zapraszam najpierw na konsultację
Witam. W naszej klinice nie zajmujemy się leczeniem migren przy użyciu toksyny botulinowej. Polecam gabinety nerurologiczne specjalizujące się w tego typu zabiegach.
Dzień dobry, wykonuję taki zabieg. Konieczna jest wcześniejsza wizyta u neurologa. Potrzebne jest zaświadczenie, że jest to migrena i były wykonane badania np. rezonans magnetyczny lub tomografia. Pozdrawiam Włodzimierz Rosiński
W przypadku ciężkiej migreny najlepiej zgłosić się do neurologa i dopiero potem skorzystać z konsultacji lekarza medycyny estetycznej.
Pozdrawiam
Dziekujé za pytanie. MIgrena jest chorobá o wielowątkowych przyczynach a botoks skutecznie usuwa część napięciową mięśni twarzy i czaszki. Rozluźnione mięśnie przestają boleć. Aby przybliżyć się do przyczyny Pani migreny i pomóc Pani skutecznie zapraszam na wizytę konsultacyjną/leczniczą (wtedy cena konsultacji jest anulowana) Wizyta u neurologa może być też pomocna
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Skuteczność botoksu w migrenie to ok 50%. Podaje się duże dawki, są specjalne schematy podawania , praktycznie w całą głowę mówiąc skrótowo, ale prawdą też jest , że nawet niewielkie dawki stosowane przy likwidowaniu zmarszczek np. lwia zmarszczka u niektórych pacjentów powodują ustąpienie bóli głowy, ale odpowiadając szczerze , jest to loteria.