mechanizm etykietowania innych

10 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 40 lat, jestem średniego wzrostu, mam normalna fryzurę, normalna budowę ciała, normalnie się ubieram.
Spotykam się z nietypowym zjawiskiem: otóż zwracam uwagę obcych zupełnie mi osób, czy to w kawiarni, czy tramwaju, czy zwyczajnie w sklepie. Do tego stopnia, ze na glos próbują doklejać mi etykietki typu: "to X...nie to Y..." lub "zobacz to X..aha..to Y...a może to Z..." wzbudzam zainteresowanie kobiet i mężczyzn, młodych i starych i dzieci...bardziej niż UFO... Pytanie, skąd taka potrzeba nazwania mnie, przez obcych osób.
Odwiedzam kolejnych psychologów jedyne co słyszę to ze to niemożliwe ze to wszystko mi się wydaje i żebym spróbował leków.Słyszałem ze są testy które pozwalają określić wpływ danej osoby na otoczenie, jej pole energetyczne etc
Polecam konsultację psychiatryczną bądź udanie się do psychoterapeuty w celu zebrania lepszego wywiadu.

Dzień dobry, jeśli jest to dla Pana uciążliwe to zachęcam do wizyty u psychiatry lub terapeuty poznawczo-behawioralnego. Warto zgłębić ten temat. Nie polecam, żadnych testów wykonywać samodzielnie gdyż nie są one wystarczająco rzetelne i trafne. Pozdrawiam K.P.
Witam. W Kwestii pola energetycznego człowieka, zapraszam do zapoznania się z artykułami dostępnymi w Internecie pod hasłem pole bioenergetyczne człowieka
Co do pana pytania, dotyczącego potrzeby "nazywania" pana przez inne osoby, trudno będzie na nie odpowiedzieć mając niewystarczające informacje o panu. Polecam udanie się do psychoterapeuty bądź konsultację psychiatryczną w celu zebrania lepszego wywiadu dotyczącego pańskiej osoby.

Pozdrawiam
Witam, napisał Pan, że doświadcza niezwykłego zjawiska w kontaktach z innymi osobami, które opisał Pan jako wzbudzanie w innych nadmiernego zainteresowania. Z Pana wypowiedzi zrozumiałam, że korzystał Pan już z konsultacji ze specjalistami, jednak nie znalazł Pan u nich zrozumienia dla swoich trudności. Domyślam się, że to musi być dla Pana trudne i że bardzo potrzebuje Pan dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. Niestety nie znam testów, o których Pan wspomina. Z doświadczenia jednak wiem, że zawsze istnieje więcej niż jedno wytłumaczenie i więcej niż jedna interpretacja danej sytuacji. Zatem mogę jedynie zachęcić Pana do dalszego przyglądania się tym problematycznym sytuacjom i poszukiwania różnych przyczyn reakcji innych osób na Pana, tj. próbowania alternatywnych wyjaśnień, konsultowania z bliskimi Panu osobami Pana spostrzeżeń, testowania prawdziwości swoich przewidywań nt. zachowań innych osób. Pozdrawiam Justyna Krupa-Burkiewicz
Proszę spróbować psychoterapii, by odkryć co tak naprawdę się dzieje i dzięki temu móc sobie pomóc. Pozdrawiam
Dobry wieczór! Nie są mi znane testy, które pozwalają określić pole energetyczne osoby. Myślę, że to zagadnienie jest dla Pana bardzo ważne. Aby je zagłębić warto skonsultować się z psychoterapeutą. Pozdrawiam, Agnieszka Brzozowska.
Witam,
Ludzki umysł jest tak skonstruowany, że musi tworzyć tzw. „kategorie” lub etykietki, aby zbierać i przetwarzać wiedzę czyli uczyć się oraz korzystać z wiedzy. Niech ilustracją będzie dziecinny przykład stołu: dzieci uczą się, że stół to pewna rzecz foremnego kształtu z 4 nogami. Z wiekiem uczą się, że stół może być mały duży, okrągły prostokątny, a nawet trójkątny i do tej kategorii można zaliczyć nawet nietypowe meble, które maja podobną funkcję. Jeśli jednak nawet w dorosłości natkniemy się na blat z jedną nogą w dół, drugą w górę i jeszcze jedna w bok, to będziemy się głośno lub cicho zastanawiać co to jest i do czego to zaliczyć. Wszyscy też wiemy co to kot i co to pies, ale jeśli spotkamy skrzyżowanie kota z psem, to będziemy dociekać czy to kot czy pies, albo co bardziej, żeby mieć porządek poznawczy. Podobne procesy zachodzą odnośnie innych ludzi. Zastanawiamy się czy ktoś pochodzi z kraju X czy Y (mówi w języku X czy Y), wyznaje religię X czy Y, a w przypadku osób androginicznych czy jest kobieta czy mężczyzną. Można by wymienić jeszcze kilka – kilkanaście rzeczy względem, których ludzie starają się ukategoryzować (doprawić sobie etykietki). Niestety często w tych próbach uporządkowania percepcji innych ludzi wkrada się element dyskryminacji, pogardy, złego traktowania.
Zdziwiło mnie, że wspomina Pan, że polecano się Panu leki. Może niektórzy sądzą, że skoro „słyszy Pan głosy” innych na swój temat, to cierpi Pan na schizofrenię. Na podstawie Pana pytanie widzę jednak, że podchodzi Pan do tematu krytycznie, co wyklucza taką możliwość.
Jeżeli chciałby Pan przyjrzeć się temu, z czym przyszło się Panu mierzyć i Pana sposobom radzenia sobie, zapraszam na konsultację. Pozdrawiam, KE
Witam serdecznie,
proponuję uwierzyć specjalistom, z którymi Pan się kontaktował i udać się do lekarza psychiatry w celu pogłębienia diagnozy. Nic Pan na tym nie straci. Wręcz odwrotnie. Otrzyma Pan potwierdzenie swoich doświadczeń z innymi ludźmi, bądź też zostanie zdiagnozowana u Pana jednostka chorobowa. Dzięki temu możliwe będzie podjęcie skutecznego leczenia farmakologicznego i psychoterapeutycznego.

Pozdrawiam
Witam, to co mówię psychologowie to naturalnie to co się najszybciej nasuwa i jest najbardziej prawdopodobne. Jednak wiemy już dzisiaj, że zarówno mózg jak i serce wytwarzają pole elektromagnetyczne o różnej sile. Poza tym jest wiele rzeczy o których się filozofom nie śniło. Chętnie udzielę Panu konsultacji w tej sprawie. Wolne terminy miałbym 6 października o 15:30 i 7.Października o 15:45. Zapisać proszę się mailem, który znajdzie Pan w opisie na mojej stronie. Pozdrawiam
Rekomenduję wizytę u psychiatry w celu diagnozy w kierunku zaburzenia osobowości.