Mąż od paru lat choruje na przewlekłe zapalenie prostaty. Mąż obecnie chodzi na terapię ESWT, obecnie jest po 6tej terapii i zostały Nam jeszcze 2 terapię. Niestety poprawy brak, czy ta terapia jest w stanie pomóc? Czy możemy mieć jeszcze nadzieję że po 2 ostatnich terapiach będzie poprawa?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Witam serdecznie. Niestety przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego jest bardzo trudne do diagnostyki i leczenia. Proponuję, jeśli mąż jeszcze nie był, skontaktować się z urologiem i wykonać test Mearesa-Stameya celem kwalifikacji jakiego typu jest to przewlekłe zapalenie stercza i dostosować skuteczną terapię.

To prawda, leczenie jest długie, kosztowne oraz często nieskuteczne. Zdarza się, że pacjenci przez wiele lat zmagają się z dolegliwościami. Stan zapalny często prowadzi do przewlekłego zespołu bólowego miednicy. W leczeniu stosuje się kilka metod w zależności od rodzaju stanu zapalnego. Żadna z metod nie daje gwarancji wyleczenia lub nawet uzyskania oczekiwanej poprawy.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.