Mąż malkontent

2 odpowiedzi
Witam.
Czy zajmuje się Pani również terapią małżeńską??
Mam męża najprawdopodobniej malkontenta,nie mam już sił ani pomysłów aby był zadowolony z tego co posiada.Mimo starań w naszym związku jest coraz gorzej niestety odbija się to również na dzieciach.Jak namówić go na wizytę u specjalisty?
Witam, może to Pani powinna bardziej skoncentrować się na swoich potrzebach i ewentualnie podjąć terapię aby przyjrzeć się dlaczego czuje się Pani aktualnie źle w kontekście rodzinnym. "Namówione wizyty" rzadko spełniają swoją funkcję poprawy.
Zwykłe klasyczne proszenie - mówienie - powtarzanie może nie przynieść skutku, może lepiej poprosić męża o to by poszedł na wizytę w formie - listu wysłanego drogą oficjalną lub w dniu Pani imienin czy urodzin - prosi Pani o to by poszedł z Panią i, że to własnie będzie z jego strony prezentem. Zaskoczony formą prośby, może się zgodzi. A dalej to już tylko jego wybór czy będzie współpracował czy postawi opór. Nie ma Pani na to wpływu.
Pozdrawiam
A. Miżowska

Tak, prowadzę terapie par, małżeńską.
Rozumiem Pani bezsilność, jednak bez wyraźnej zgody męża nie jest możliwe podjęcie takiej formy pomocy. Wiele energii wkłada Pani w to, aby zadbać o męża i jego zadowolenie. Proszę porozmawiać z mężem i zaproponować mu wspólną wizytę. Jeśli odmówi, do czego ma prawo, proszę skoncentrować się na sobie i skorzystać ze wsparcia, pomocy psychologicznej być może psychoterapii. Może ten proces zaowocuje zmianą dla Pani i Pani rodziny. Pozdrawiam.