Martwię się o mojego 8-miesięcznego synka. Mam wrażenie, że jest pobudzony, niespokojny. Nie potrafi

5 odpowiedzi
Martwię się o mojego 8-miesięcznego synka. Mam wrażenie, że jest pobudzony, niespokojny. Nie potrafi spokojnie usiedzieć kilku minut. Cały czas wykonuje ruchy rączkami i nogami. Przy ssaniu piersi również nie leży spokojnie (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jest bardzo zmęczony i chce spać). Rusza rękami, nogami, stęka, łapie mnie za bluzkę, kopie nóżkami powietrze. Kiedy się bawi, denerwują go najmniejsze detale - to że nie może sięgnąć zabawki, że nie może czegoś złapać - od razu jęczy, stęka, płacze. Mam wrażenie, że jego normalnym trybem jest stękanie, jęczenie i płacz - cały czas trzeba się gimnastykować, żeby miał neutralny lub dobry nastrój. Czasami nie pomaga nawet noszenie na rękach, śpiewanie, cały czas trzeba wymyślać nowe zabawy, huśtać. Zdarza mu się budzić z płaczem, który nie sposób uspokoić. Dziś na grupowych zajęciach z innymi dziećmi wszystkie dzieci (11-jedenaścioro) siedziały spokojnie, zainteresowane animatorką, słuchały muzyki, a on jako jedyny płakał, nie chciał siedzieć. Poza tym rozwija się normalnie, już prawie raczkuje. Czy powinnam się niepokoić?
Dzień dobry, proponowałbym wizytę u fizjoterapeuty pracującego metodą integracji sensorycznej. Pomoże on ocenić sposób funkcjonowania zmysłów synka. Podpowie Pani jaki rodzaj zabaw byłby najlepszy dla maluszka. Czasami dzieci potrzebują dla ukojenia określonej stymulacji. Ocena specjalisty pomoże Pani także uspokoić własne obawy co do zachowania dziecka. Życzę dużo sił i wytrwałości

Dzień dobry. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby udanie się na konsultacje do fizjoterapeuty pracującego z najmłodszymi dziećmi, który sprawdzi, czy jest wszystko w porządku z napięciem mięśniowym i odbiorem bodźców u Pani syna. Możliwe, że będzie potrzebna terapia integracji sensorycznej, ale najpierw musi Pani udać się do specjalisty. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Może Pani również udać się na badanie psychologiczne do poradni lub gabinetu, który bada dzieci "Dziecięcą Skalą Rozwojową". Badanie to pozwoli ocenić aktualny rozwój Pani synka, a także jego właściwości temperamentalne. Może okazać się, że dziecko jest po prostu bardziej ruchliwe i "ciekawskie" niż jego rówieśnicy. Gdyby okazało się jednak, że Pani niepokój jest uzasadniony, wówczas psycholog określi rodzaj najlepiej dobranej pomocy dla Was. Pozdrawiam
Dzien dobry,Ostatnie moje konsultacje z malymi dziecmi wskazuja na to,iz matki powinny korzystac z pomocy poradni rozwojowej w swoim rejonie.Tam psycholog oceni rozwoj psychomotoryczny,rozwoj uczuc i rozwoj poznawczy i czy prawidlowo przebiega.Mysle ze Pani ma dziecko ktore juz siedzi ,a nawet zaczyna raczkowac.Nalezy zastanowic sie nad jego niepokojem czy ma dolegliwosci brzuszne czy jakies inne?Czy wystarcza mu pokarm z piersi czy na cos nie choruje.?.Nalezy takze lekarza pediatre informowac o swoich niepokojach ze martwi Pania tak duzy niepokoj ruchowy dziecka i czy lekarz tak samo obserwuje problem .Ma on wglad w karte rozwoju dziecka i bilanse rozwojowe, jak rowniez na co powinno sie uwazac a czym Pania martwic.U psychologa w poradni nalezy zbadac dziecko na jakim etapie rozwoju jest i nad czym pracowac i czy Pani za duzo od siebie nie wymaga.Przeciez on ma dopiero 8mcy.Nalezy zdiagnozowac dziecko i nie przejmowac sie zanadto trzeba miec przeciez siły,aby je wychowac.Powodzenia!Pozdrawiam Tamara Bogdanowicz,psycholog ,Krakow.
Dzień dobry
Z Pani opisu wynika, że synek jest dzieckiem ruchliwym i wymagającym uwagi. Warto udać się do psychologa dziecięcego, który określi poziom rozwoju dziecka i rozwieje Pani wątpliwości i niepokój. Warto również skonsultować dziecko z fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk