Mam zejście mięśni prostych brzucha na jakieś 2,5 cm. Nie wiem dokładnie bo sama to sprawdzałam a ni

4 odpowiedzi
Mam zejście mięśni prostych brzucha na jakieś 2,5 cm. Nie wiem dokładnie bo sama to sprawdzałam a nie mam doświadczenia, Cz samymi ćwiczeniami dam radę to naprawić? I jak długo i często będę musiała ćwiczyć żeby mięśnie się zeszły?
Rozejście mięśnia prostego brzucha wiąże się również z innymi komplikacjami np. trzewnymi. Ćwiczenia bardzo dużo pomagają i poza terapią jaką wykonuje terapeuta są kluczowym elementem do osiągnięcia zadowalających efektów. Zaznaczę tylko, iż muszą to być odpowiednie ćwiczenia które programuje fizjoterapeuta. Popularne brzuszki i inne mogą pogorszyć Pani stan. Aby brzuch wrócił do jak najlepszej kondycji potrzeba około 4-8 tygodni czasami dłużej, czasami krócej w zależności o np. ilości innych dysfunkcji towarzyszących, wielkości rozejścia, czasu jaki upłynął od porodu, dostosowania się pacjentki do zaleceń terapeuty. Zapraszam na wizytę.

Dzień dobry, zapraszam na konsultację do gabinetu lub proponuję wizytę domową, że względu na maleństwo, na której pomogę dobrać ćwiczenia. Nie ma stałego czasu, kiedy mięśnie muszą się zejść. Trzeba systematycznie ćwiczyć. Pozdrawiam
Ćwiczenia mało dadzą. Polecam wizytę u fizjoterapeuty specjalizującego się w problemach uro-ginekologicznych i pokrewnych,pozdrawiam
Fizjoterapeuta uroginekologiczny po badaniu zaproponuje sposób postępowania. Ćwiczenia są kluczowym elementem terapii, ale żeby efekty były lepsze warto skorzystać z innych form leczenia jak terapia manualna czy kinesiotaping. Ważne aby przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultować się z fizjoterapeutą i nie planować sobie treningów na własną rękę.
Zapraszam na konsultacje.