Mam zaburzenia lękowe z którymi zmagam się od dziecka, obecnie mam 37 lat i nad swoimi lękami niby p

5 odpowiedzi
Mam zaburzenia lękowe z którymi zmagam się od dziecka, obecnie mam 37 lat i nad swoimi lękami niby panuje jednak przez mocno stresującą prace ( korporacja) w przeciągu ostatniego roku lęki się nasiliły, bardzo mocno przeżywam każde własne potknięcie, niedociągnięcie, pojawił się też brak wiary w siebie, brak asertywności, myśli samobójcze i bóle migrenowe, Mieszkam sama zatem po powrocie z pracy nie mam z kim porozmawiać , staram się 2-3 razy w tyg wyjść na fitness czy też basen aby zniwelować napięcie po całym dniu. Nie bardzo wiem jak mogę jeszcze radzić sobie z paraliżującymi myślami lękowymi i co z sobą robić ? Prace zmieniałam już wielokrotnie i za każdym razem problem stresu i lęków powraca .Proszę o poradę
Szanowna Pani,

Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, iż to nie obecna praca jest problemem, gdyż każda praca wywoływała u pani silny stres i lęki. W mojej ocenie cierpi Pani na zaburzenia lękowe. W tej sytuacji każda praca bez względu na jej charakter będzie powodować u Pani wzrost negatywnego napięcia emocjonalnego. Sugeruję skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty najlepiej pracującego w nurcie poznawczo - behawioralnym. Zapraszam na wizytę. Z uszanowaniem. Wojciech Kopytek.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia poznawczo - behawioralna 50 min. - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowna Pani,
z informacji wynika, że przyczyna Pani trudności ma początek w okresie dzieciństwa. Warto zatem odnaleźć ich źródło i spróbować w ten sposób zminimalizować występowanie kolejnych zachowań o charakterze lękowym. Pomocne w tym może okazać się łączone podejście EMDR i technik behawioralno-poznawczych.
Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek
Dzień dobry. Jak rozumiem z przedstawionego opisu, przeżywa Pani silne lęki, których nie chce Pani ujawniać przed otoczeniem. Z drugiej strony pisze Pani o wysokich wymaganiach w stosunku do siebie i krytycznym nastawieniu do własnych słabości, co może wzmacniać tę tendencję. Dobrym krokiem byłaby konsultacja psychoterapeutyczna, która pozwoliłaby na postawienie wstępnej diagnozy co do charakteru Pani trudności i zaplanować ewentualne dalsze kroki.
Pozdrawiam, Sebastian Kaźmierowski
Wygląda na to, że dotychczasowe sposoby radzenia sobie ze stresem i wysokim lękiem nie przynoszą już oczekiwanych efektów. Myślę, że czas pomyśleć o innych sposobach radzenia sobie, nie tylko zmniejszających dyskomfort w bieżącym życiu, ale także poznanie przyczyn znajdujących się w przeszłości. Warto byłoby zastanowić się nad specjalistyczną pomocą, dzięki której lęk się zmniejszy i wzrośnie Pani odporność na stres. Proszę pomyśleć o psychoterapii. Warto.
Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk