Mam taki problem, jeszcze za czasów szkolnych grałem w piłkę nożna i wpadła mi lewa noga pomiędzy ko

2 odpowiedzi
Mam taki problem, jeszcze za czasów szkolnych grałem w piłkę nożna i wpadła mi lewa noga pomiędzy kolegi nogi i kopnął piłkę razem z moja lewą noga, poczułem ogromny ból po tym zdarzeniu pojechałem do szpitala i wsadzili mi nogę w gips, później chodziłem w stabilizatorze i do pewnego czasu było ok, dopóki nie zagrałem w piłkę drugi raz i kolano lewe poleciało mi na bok, zrobił się wielki krwiak lekarz ściągnął krew z kolana,zrobił USG stwierdził zerwanie wiązadeł krzyżowych, mialem robiona artroskopie kolana co się okazało wiązadła krzyżowe by ok,jednak były jakieś narości po urazowe na kościach co wypychały rzepkę i była ona nie stabilna po tym calym zabiegu było wszystko dobrze przez jakieś 8/9 lat aż do teraz, szedłem i akurat stanąłem lewa noga na lodzie i znów ogromny ból wyskoczyła mi rzepka kolejny raz, pojechałem do lekarza oczywiście krwiak, odrazu mi lekarz ściągnął krew, zrobił prześwietlenie, przeswietlenie ok, założył orteze ustawił kat zgięcia kolana i kazał przyjść za 3 tygodnie. Co zrobić żeby ta rzepka więcej nie wypadała, żebyś zapomnieć raz na zawsze o tym urazie i bólu.Proszę o fachowa pomoc.
Dzień dobry. Z opisu wynika że przebył Pan 2x zwichnięcie rzepki. Dalsze postępowanie w takich przypadkach obejmuje zabieg stabilizacji rzepki. Do pełnej diagnostyki przed zabiegiem konieczne jest MRI dobrej jakości.

MRI zeby ocenic co tak naprawde sie dzieje na obecna chwile po drugim urazie.