Mam taka sprawe mianowicie mam troche slabsze lewy miesnien czworoglowy (widze to np w cwiczniu pros

24 odpowiedzi
Mam taka sprawe mianowicie mam troche slabsze lewy miesnien czworoglowy (widze to np w cwiczniu prostowania uda na maszynie jak robie jedna noga) jednak gdy np robie wyciskanie na suwnicy jedna noga, lub wstepowanie na skrzynie i mam zrobic np 12 powtorzen to tak okolo 7 powtorznia jakby miesin czworoglowy sie wylanczal i zacząl pracowac lewy posladek poniewaz zaczynam czuc jak mnie pali posladek a czworoglowy przestaje czuc.Tak samo dziej sie gdy np robie interwaly na rowarze stacjonarnym w momencie wiekszego zmecznia miesnia czworoglowego jakby sie wylanczal i zaczyna mnie palic miesien posladkowy. Dodam ze jesli chodzi o prawa noge to wszystko dziala jak powinno tzn jak robie wszytkie powyzsze cwicznia to czuje miesien czowroglowy a nie inne. Byłbym wdzieczny za informacje co jest powodem takiego stanu rzeczy i jak to naprawic
Witam.
Powodów takiego stanu może być kilka. Zaczynając od kręgosłupa, poprzez staw biodrowy aż do samego mięśnia. Więc mamy kilka miejsc do zbadania i w każdym z nich może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń. Bez wizyty osobistej i poddaniu się diagnostyce nie uzyska Pan wiążącej odpowiedzi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam,za mało informacji zostalo podanych. Czy były jakieś zabiegi na lewym kolanie? Kiedy?jak przebiegała rehabilitacja i czy w ogóle była? Może kiedys był jakiś większy uraz na tej nodzę? Albo może ma Pan problemy dyskowe? Cięzko odpowiedzieć na Pana/Pani pytanie, mając tak mało danych.
pozdrawiam
Lewandowski
Najprawdopodobniej istnieje dominacja łańcucha tylnego:mm. kulszowo-goleniowie w tym przypadku działają jako prostowniki kolana W swej prawidłowej funkcji mm. czworogłowy podczas codziennej funkcji np. chodu pozwala na kontrolę przemieszczania miednicy i reszty ciała do przodu względem kolana. W przypadku intensywnych treningów na suwnicy czy rowerku kolano niejako cofa się względem miednicy i tą pracę wykonują właśnie mm kulszowo-goleniowe(których funkcja jest zupełnie inna a mianowicie utrzymanie kości miednicznych w pionie).jeśli działają one zbyt silnie mogą wpłynąć na staw krzyżowo-biodrowy ,który jest chroniony przez m. pośladkowy. Więc im mocniej będziesz trenował w taki sposób to tym bardziej będziesz odczuwał dyskomfort a być może i ból. Ruch suwnicy czy rowerka jest ruchem niefizjologicznym- nie ma ruchu z codziennego życia w którym kolano cofa się względem miednicy. Co więcej taką strategię ruchu przyjmują pacjenci z niedowładem kończyn. Jak zatem trenować?W oparciu o ruch m in. z ciężarem własnego ciała. Bardzo dobrą pomocą jest wyszukanie po terminie kalistenika progresywna. By nie stosować kryptoreklamy na priva mogę podać tytuł interesującej literatury.
Daniel
Witam
Przyczyną może być zaburzone napięcie tkankowe. W miarę zmęczenia mięśni (powtórzeń podczas treningu) odczuwa Pan większe spięcie przeciążonych tkanek - pośladka u Pana; a mniejsze lub wcale nie dociążonych - czworogłowy. Potrzebna jest praca z doświadczonym terapeutą manualnym, który skoryguje patologiczne napięcie i tym samym ustawi obciążenia we właściwy sposób.
Pozdrawiam
Witam,
na podstawie powyższego opisu nie da się określić co jest przyczyną. Najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do fizjoterapeuty lub lekarza ortopedy na konsultację.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Moim zdaniem powinien Pan udać się do fizjoterapeuty, aby ocenił te dolegliwości z perspektywy biomechaniki układu ruchu. Niestety, bez szczegółowego badania, nie można konstruktywnie odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Chętnie przebadam Twój problem, nie ma co stawiać hipotez bez testów.
Szanowna/y Pani/e,
przede wszystkim należy wykluczyć wszelkie dysfunkcje w obrębie kręgosłupa lędźwiowego, biodra oraz pośladka.
Jeśli wszystko wyszłoby okey wtedy niech najlepiej ktoś z zewnątrz (fizjoterapeuta lub trener) skontroluje technikę wykonywania ćwiczeń.
Jednocześnie należy pamiętać, że organizm nie jest idealnie symetryczny tzn. jedna strona ciała może być z różnych przyczyn silniejsza od drugiej (np. uraz, kontuzja), wówczas należy rozważyć trening asymetryczny wzmacniający stronę osłabioną.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
decyzję dotyczącą diagnozy i postępowania podejmuje się w trakcie wizyty, po ocenie fizjoterapeutycznej. Przyczyną może być dysfunkcja miednicy, kręgosłupa, bioder, kolan lub stóp, itd. Oczywiście może to być również problem neurofizjologiczny miejscowy lub związany z całym ciałem, globalny, ewentualnie jeszcze zaburzenie w samej strukturze włókien powięziowych i/lub mięśniowych. Oczywiście wszystkie te dysfunkcje wtórne lub pierwotne mogą istnieć jednocześnie.
Możliwe, że jest to problem z nerwem obwodowym lub problem istnieje w odcinku lędzwiowym. Bol palący może o tym świadczyc. Proszę skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą. Pozdrawiam.
Witam co do powodów to może byc ich kilka a kąkretnie uszkodzenie nerwu, bolerioza bądź inne uszkodzenie mechaniczne przeciążenie które uszkodziło struktury w kończynie dolnej natomiast sam proces który się objawia pokazuje Panu że noga nie jest w stanie więcej zrobic nasze ciało ma odruch obronny który przy przeciążeniu jakiegoś mięśnia nasz układ nerwowy decyduje o tym że mięsień tak jak by sie wyłączał odpuszczał napięcie i tracił siłe natomiast przy zgietej nodze w dodatku z obciążeniem mięsień pośladkowy podoża w kierunku wyprostowania nogi ale ponieważ pojawia się dodatkowe obciążenie zaczyna piec z przesilenia. Zalecił bym diagnostyke krwi oraz badanie na przewodnictwo nerwowe. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam! Polecam wizytę u fizjoterapeuty w celach diagnostycznych. Jest wiele pytań które w Pana przypadku należy zadać, a terapeuta na pewno je zada na wizycie. Pośladek może kompensować problemy mm (ale skąd słabość?), może być to problem bardziej kręgosłupa, może należy poszukać problemu w łańcuchu mięśniowym i problemów powięziowych... Aby ćwiczyć należy dbać o zdrowie i nie zwlekać z leczeniem. Pozdrawiam!
W poszukiwaniu przyczyny proszę nie pominąć weryfikacji wpływu kręgosłupa na występujące dolegliwości, gdyż jedną z potencjalnych przyczyn może być ucisk na korzeń nerwowy w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu weryfikacji, a w przypadku potwierdzenia w celu uzyskania pomocy, najlepiej udać się na wizytę do fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i terapii mechanicznej zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn.
Witam. W pierwszej kolejności sugerowałbym ocenić ustawienie miednicy.
Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Często stosuję zabiegi z zakresu osteopatii. Na tym etapie bardzo ciężko napisać co mogę zaproponować proponować nie widząc tkanki. Jeśli widzi Pan dużą dysproporcję siły, wydolności kończyn dolnych to może skazywać na restrykcję powięziowe. Da rady to zaobserwować wtedy, kiedy angażują nam się tkanki okoliczne (w tym przypadku pośladek). Powieź może również zaburzyć kolejność odpowiedniego napięcia mięśniowego.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.P
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Niezbędne będzie kompleksowe badanie fizjoterapeutyczne - przeprowadzenie odpowiednich testów i szczegółowe przeanalizowanie występujących/zmieniających się objawów podczas badania / testów prowokacyjnych w celu wykluczenia bądź potwierdzenia czy problem leży w kręgosłupie czy tkankach miękkich / powięziowych.
Witam.
Nie odważę się sugerować czegokolwiek bez badania fizykalnego i zebrania dokładnego wywiadu.
Przepraszam ale diagnostyka przez internet jest złym rozwiązaniem. Polecam spotkać się z jakimś terapeutą i najpierw zbadać. Istnieje kilka możliwości ale to tematy do gabinetu. W razie potrzeby zapraszam.
Przez internet , bez badania Pacjenta jest to niemożliwe! Zapraszam do Gabinetu Hand-Med. Pozdrawiam Grzegorz Zaborowski
Powodów może być kilka, ale trzeba zrobić dobrze badanie - najlepiej udać się do fizjoterapeuty
Witam. Najprawdopodobniej doszło do dystorsji powięzi - uszkodzenia. Należy zastosować terapię FDM. Zapraszam na zabieg.
Witam. Sprawa może być dwojakiego rodzaju: jest to problem z układem nerwowym, a właściwie prawdopodobnie zespół usidlenia nerwu który jest przyciskany przez pracujące mięśnie. Może być to także problem z kręgosłupem. Wskazana jest diagnostyka różnicująca która z tych dwóch rzeczy jest problemem.
Powodem może być zaburzenie balansu mięśniowego, może ustawienie miednicy, długość kończyn. Przyczyn może być wiele.Ciężko jest stwierdzić przyczynę bez przeprowadzenia badania
Witam serdecznie :) Napewno należałoby sprawdzić cała postawę ciała oraz przydałoby się gdyby fizjoterapeuta bądź trener przygotowania motorycznego poobserwował technikę wykonywanych przez Pana ćwiczeń. Być może występuje jakaś asymetria w ciele, która powoduje opisane przez Pana dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie :)
Dzień Dobry, powodów powyższego stanu może być kilka. Niestety jest kilkanaście miejsc do zbadania a to jedynie możemy osiągnąć na konsultacji fizjoterapeutycznej.