Mam synka w wieku 3,5 roku który bardzo mało mówi jak na swój wiek.Byliśmy już u kilku logopedów jed

5 odpowiedzi
Mam synka w wieku 3,5 roku który bardzo mało mówi jak na swój wiek.Byliśmy już u kilku logopedów jednak każda wizyta kończyła się odpowiedzią,że synek ma jeszcze czas skoro widzę postęp w tworzeniu nowych słów.Synek nie jest skory do powtarzania i używa najczęściej słów,które już zna,niechętnie podchodzi do nowych słów i ich wymowy.Nie ma problemu z rozumieniem tego co się do niego mówi.Jest pogodny i radosny jednak nerwowy jeśli chodzi o nowe sytuacje? Co robić w takim przypadku,chciałabym wreszcie usłyszeć z ust synka " Mamo chcę pić" a nie pokazywanie palcem i domysły o co chodzi.

Pozdrawiam
Agnieszka
3,5 roku to najwyższy czas żeby rozpocząć stymulowanie rozwoju mowy pod okiem terapeuty. Proszę poszukać logopedy, który podejmie takie wyzwanie w miejscu zamieszkania, zaleci odpowiednie ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, zdiagnozuje problem.

Dzień dobry, proszę poszukać specjalisty neurologopedy, który zdiagnozuje problem i ustali plan terapii. 3,5 roku to czas szybkiego rozwoju mowy zdaniowej ale też coraz większej poprawności artykulacyjnej.
Sugeruję wizytę: Diagnoza logopedyczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę poszukać logopedy, który pracuje z małymi dziećmi i nawet jeśli nie zdiagnozuje poważnej wady wymowy czy rozwoju to podejmie się stymulowania mowy odpowiednimi ćwiczeniami, zabawami, zajęciami. Może też warto skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym lub pedagogiem w poradni. Jeśli jako matka ma pani wątpliwości, proszę drążyć temat. Synkowi wyjdzie to tylko na dobre.
Dzień dobry, zdecydowanie należy skontaktować się z logopedą, aby ocenił przyczynę opóźnienia rozwoju mowy i przekazał wskazówki do ćwiczeń w domu, lub podjął terapię w gabinecie. Na stronie mojego gabinetu logospec - logopeda Warszawa znajdzie Pani artykuł na temat wspierania rozwoju mowy u dzieci. Zachęcam do przeczytania i zapraszam na konsultację, Pozdrawiam Anna Derlatka
3,5 roku to najwyższy czas na intensywną stymulację rozwoju mowy pod okiem rzetelnego neurologopedy. Pozdrawiam