Mam syna w wieku 12 lat problem polega na tym ze kiedy penis mu staje albo się kurczy zaczyna płakać

5 odpowiedzi
Mam syna w wieku 12 lat problem polega na tym ze kiedy penis mu staje albo się kurczy zaczyna płakać panikuje jest agresywny nie chce nigdzie wyjść z domu nie chce chodzić do szkoły prosze o informacje
Dzień dobry,
proszę zabrać synka do urologa. U chłopców często występuje stulejka. Stulejką nazywamy zwężenie napletka uniemożliwiające jego zsuwanie poza żołądź. Jednak za stulejkę powinno się również uważać zwężenie takiego napletka, który, chociaż z dużymi trudnościami, daje się ściągnąć, lecz przy tym pęka i czasami krwawi, powodując silny ból.
Pozdrawiam ES

Witam,
proszę pójść najpierw do lekarza pediatry, żeby sprawdził fizykalnie czy wszystko jest w normie, bo reakcja syna może być reakcją na ból (jeśli taki występuje). Jeśli nie ma żadnych przyczyn medycznych, proszę udać się z dzieckiem do seksuologa. Być może jego reakcja jest na podłożu lękowym.
Proszę Pana/Pani problem który jest opisany w mailu powinien być rozwiązany przez psychologa dziecięcego. Lekarz seksuolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób z zakresu seksuologii lekarskiej. Na początek proponuje rozmowę z rodziców z dzieckiem, wytłumaczeniu mu biologii człowieka, że zaczyna powoli stawać się mężczyzna i że to jest normalne i nie ma powodu do niepokoju. Następnie zająć chłopaka innymi problemami, np. sportem. Jeśli dalej będzie miał problem to proponuję jednak psychologa.
Witam, sugeruję po pierwsze wizytę z synem u urologa, pod kątem wykluczenia stulejki, która może powodować ból. Jeśli to zostanie wykluczone, to wskazane będzie, żeby zgłosiła się Pani na konsultację w sprawie syna do psychologa seksuologa.
Dzień Dobry.
Proponuję rozmowę z synem dotyczącą jego rozwoju, również tym seksualnym.
Po drugie sugeruję wizytę u lekarza celem czynnika organicznego.
Jeśli lekarz wykluczy problemy medyczne wówczas zachęcam do wizyty u seksuologa/seksuologa dziecięcego.