Mam stwierdzone zwezenie kanalu kregowego, co potwierdza wynik rezonansu i bol w okolicach kreg. led

10 odpowiedzi
Mam stwierdzone zwezenie kanalu kregowego, co potwierdza wynik rezonansu i bol w okolicach kreg. ledzwiowego i ogromny bol w posladku i calej nogi lewej, czyli pewnie uciska na nerw kulszowy, juz borykam sie z tym bolem 2 lata w wiekszym lub mniejszym stopniu. Juz nie mam sily, walczyc z tym bolem, bo niestety pomimo przyjmowania roznych tabletek czy zastrzykow, rezultaty sa zerowe a rehabilitacja rowniez nie pomaga. Bylam znowu u nastepnego neurochirurga, i stwierdzil, iz nic w moim przypadku nie pomoze jedynie operacja odbarczenia. Oczywiscie zgodzilam sie lecz termin oczekiwania to kwestia marzec 2020 rok. A prosze mi wierzyc, pytam lekarza to co ja mam robic, leki nie pomagaja, rehabilitacja rowniez, wzrusza ramionami i odpowiada walczyc z bolem, litosci, ale jak. Przepisal jedynie lep przeciw padaczkowy i tyle. Piszecie, ze lekarze radza sobie z rwa kulszowa, a ja pytam ktorzy, gdzie ich mam szukac, aby przetrwac te miesiace do operacji, jak, pytam jak, skoro bol sie nasila coraz bardziej. Blagam o pomoc, blagam co robic, bo bol taki, ze chodzic sie nie da. Mam 67 lat . Dziekuje z gory za pomoc.
Dzień dobry. Czy ma Pani zrobiony aktualny rezonans dane odcinka kregoslupa?

Dzień dobry, proszę udać się do fizjoterapeuty z Pani miasta, często udaje się nawet uniknąć operacji poprzez leczenie manualne.

Pozdrawiam Mateusz Goczał
Dzień dobry, w takiej sytuacji proszę wybrać się do dobrego fizjoterapeuty/ terapeuty manualnego lub osteopaty, który weźmie pod uwagę różne możliwości i przyczyny Pani obecnego stanu. Często praca na poziomie miednicy, przepony, czy samej kolumny kręgosłupa może przynieść bardzo dużą ulgę. Proszę się nie poddawać, jeśli już była Pani na rehabilitacji i ta nie przyniosła oczekiwanych efektów. Jeśli to była przychodnia i fizykoterapia to często efekt jest niezadowalający, ale dobry fizjoterapeuta może jeszcze Pani pomóc. Pozdrawiam
Przede wszystkim proponuję zaufać fizjoteraputom, bo jak widać lekarze już nic nie mogą pomóc. A proszę uwierzyć, że "fizjo" jest w stanie wiele z tym zrobić i nie chodzi tu o masaże, czy zabiegi lasera i pola magnetycznego, tylko dobrą pracę manualną. :)
Witam Panią przyczyną ucisku na kanał kręgowy może być krekozmyk, ucisk dokanalowy osteofitu, zwężenie powierzchni stawowych między kręgami. Przyczyn jest wiele, ale nie oznacza to, że intensywność bólu w 100% pochodzi z ucisku na kanał. Zanim dochodzi do trwałego uszkodzenia wiele zakończeń nerwowych na drodze odruchowej (mechanicznej, chemicznej) jest draznionych co potęguje ból i utrwala stan patologiczny. Odpowiednio dobrana terapia manualna oraz diagnoza funkcjonalna może bardzo poprawić Pani stan zdrowia jak i możliwość uniknięcia operacji.
Witam Panią. Zdarza się oczywiście tak, że rehabilitacja nie pomaga. Tylko pytanie czy ta rehabilitacja była na zasadzie: laserów, prądów, podwieszek plus ćwiczeń grupowych? Polecam tak jak koledzy po fachu wybrać się dobrego fizjoterapeuty z okolicy, może dobrze by było spojrzeć na problem z innej perspektywy. Rehabilitacja rehabilitacji nie jest równa, ale też trzeba mieć świadomość że nie jest to złoty środek który wszystkim pomoże. Pytanie jak ta rehabilitacja wyglądała i jaki jest Pani stan kręgosłupa funkcjonalny, strukturalny.
Fizjoterapeuta z specjalizacja z medycyny manualnej potrafi tez odbarczyc ucisk na korzenie nerwowe i złagodzić dolegliwości bólowe. Podobnie odpowiedzieli Pani inni specjaliści.Dobrze dobrana fizykoterapia czyli zabiegi p/bólowe i p/zapalne również obniża impulsacje bólowe. Proszę znaleźć dobrego fizjoterapeuta i narazie kontynuować leczenie farmakologiczne i fizjoterapeutyczne.prosze też koniecznie zastosować leczenie manualne np w/g Karela Lewita
Zapraszam ze skierowaniem na rehabilitację oraz badaniami obrazowymi do zakładu rehabilitacji szpitala im. N. Barlickiego. W tym tygodniu w godzinach 13.00-17.30.
Jestem pewien, że takie rzeczy można leczyć rehabilitacją. Najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem do pozbycia się bólu, jest zabieg systemem Algonix. Jak jest Pani zainteresowana to zapraszam do Opola
To co wychodzi w rezonansie nie zawsze musi byc przyczyna dolegliwosci.
Ból w typie rwy kulszowej moze mieć rozne podłoże.
Jak wyglądała wspomniana rehabilitacja? Może problem tkwi w doborze metod, nie w beznadziejnosci sytuacji.