Mam stwierdzone zniesie lordozy lędźwiowej. Czeka mnie rehabilitacja. Moje pytanie brzmi czy z medy

4 odpowiedzi
Mam stwierdzone zniesie lordozy lędźwiowej. Czeka mnie rehabilitacja.
Moje pytanie brzmi czy z medycznego punktu widzenia tydzień spędzony na poligonie wojskowym wchodzi w grę?
Oczywiście nieunikniony jest wysiłek fizyczny.
Pozdrawiam
Dzień dobry, Zniesienie lordozy nie jest traktowane jako patologia. Oczywiście nie jest to idealny kręgosłup i na bazie takiego kształtu może wystąpić jakiś problem typu np. przepuklina, jednak że na razie można spać spokojnie. Pozdrawiam serdecznie Sławek

Zniesienie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa jest jednym z najczęściej obserwowanych odstępstw od normy. Wpływ na to ma bardzo dużo czynników np. sam kręgosłup, przebyte choroby lub aktualnie istniejące, problemy gastryczne, dysfunkcje miednicy i wiele innych. Nie jest to stan przez który odradza się wysiłku fizycznego jednak niezbalansowany trening i brak terapii pod kątem przywrócenia ładu tkankowego może w perspektywie długiego czasu doprowadzić do wystąpienia dolegliwości bólowych. Tydzień na poligonie raczej nie zaszkodzi.
Witam serdecznie.
Zniesienie lordozy szyjnej nie jest żadnym poważnym rozpoznaniem. Należy ocenić i zbadać Pana i przeprowadzić wywiad czy ogóle cierpi Pan na jakiekolwiek dolegliwości. Jeżeli nie, to wysiłek na poligonie nie powinien być żadnym przeciwwskazaniem.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Dzień dobry. Jeśli nie czuje Pan bólu i dolegliwości związanych z szyją nie ma czym się martwić. Jeśli jednak takowe dolegliwości występują radzę się nie przeciążać za mocno czyli 100%. Pamiętajmy też że układ ruchu leczymy ruchem więc spokojnie można ćwiczyć. Życzę udanej rehabilitacji po wizycie na poligonie