Mam skierowanie do szpitala z moim ganglionem na nadgarstku. Znajduje się on na grzbiecie nadgarstka

1 odpowiedzi
Mam skierowanie do szpitala z moim ganglionem na nadgarstku. Znajduje się on na grzbiecie nadgarstka. Sprawia mi on duży ból oraz prowadzi do opuchlizny dłoni. Czy usuną mi go operacyjnie ? A jeśli tak to czy nie będzie przeszkodą to ,że będę miała wtedy okres?
Ganglion w obrębie nadgarstka jest bardzo często objawem, a nie przyczyną dolegliwości bólowych.
Przyczyną powstawania często są przebyte uszkodzenia więzadeł i torebki stawowej nadgarstka. Przed kwalifikacją do leczenia operacyjnego konieczne jest zbadanie nadgarstka uzupełnione o diagnostykę obrazową (rtg nadgarstka, czasami usg).
Obecnie zalecaną metodą leczenia operacyjnego jest artroskopia nadgarstka dzięki której można nie tylko usunąć ganglion, ale także bezpośrednio sprawdzić stan więzadeł i powierzchni stawowych nadgarstka.

U kobiet w czasie okresu jest podwyższone ryzyko krwawienia z ran i powstania krwiaka w ranie.