Mam pytanie odnosnie poprawy ucha, robilam juz dwa razy poprawe odstajacego ucha, oczywiscie tego sa

3 odpowiedzi
Mam pytanie odnosnie poprawy ucha, robilam juz dwa razy poprawe odstajacego ucha, oczywiscie tego samego i niestety ucho odskakuje , nie jest az tak odstajace jak bylo ale gorna czesc jest nieuformowana, a byla ladna po operacji. I teraz moje pytanie dotyczy tego czy ja znow moge poddac sie poprawie tego ucha, czy to sa juz jakies komplikacje przeciwskazania albo ryzyko?, ile razy mozna operowac to samo ucho? bo slyszalam ze ucho jest bardzo delikatne i przy 3 poprawce moze pęknac chrzastka i wystawac. Czyli jakby mialo zlamac sie ucho tak to rozumiem. Prosze o informacje bo zastanawiam sie nad poprawka ale boje sie ze moge sobie pogorszyc.
Dziekuje i Pozdrawiam
Dzień dobry,
nie ma jednoznacznych ograniczeń co do ilości operacji, niemniej jednak to prawda, że im więcej operacji wtórnych, tym ryzyko wyższe.
Pytanie brzmi, na ile to zniekształcenie przeszkadza w życiu codziennym. Wtedy uzyskamy odpowiedź na pytanie, czy warto podjąć ryzyko.

Pozdrawiam serdecznie,

Dr n. med. Piotr Drozdowski, FEBOPRAS Specjalista chirurgii plastycznej

Dzień dobry
Kazdy następny zabieg na małżowinie usznej jest trudniejszy i pozostawiający jeszcze większe wewnętrzne zbliznowacenie, mogące dodatkowo utrudniać prawidłowy wygląd poopreacyjny
tej części małżowiny usznej. Dokładna odpowiedź na postawione pytanie jest tak naprawdę możliwa po dokładnym zbadaniu tego ucha.
Witam,

Ewentualnie można wykonać poprawkę, ale konieczna jest osobista wizyta, która pozowli podjąć odpowiednią decyzję.

Pozdrawiam i zapraszam