Mam pytanie maz ma nadwagę chcialby schudnac i zglosic sie do dietetyka.ma jednak problem jest inwal

43 odpowiedzi
Mam pytanie maz ma nadwagę chcialby schudnac i zglosic sie do dietetyka.ma jednak problem jest inwalida i nie za bardzo moze chodzic na silownie .Jest mozliwosc schudniecia bez ćwiczeń. Dziekuje za informacje
Witam. Oczywiście, jest możliwa redukcji masy ciała bez aktywności fizycznej. Zapraszam na konsultacje.

Witam, tak oczywiście. Zmiana sposobu odżywiania znacząco poprawi parametry ciała. Zapraszam do współpracy!
Oczywiście, że jest taka możliwośc, wcale nie jest to odosobniony przypadek, także zapraszam. W moich poradniach dobieramy menu pod indywidualną aktywność - także dla osób które nie uprawiają sportu, bez względu na przyczynę.
Tak, jak najbardziej. Zapraszam na konsultacje.
Nie trzeba chodzić na siłownię żeby schudnąć. Można ćwiczyć w domu, spacerować lub miec dobrze dobraną i zbilansowaną diete.
Dzień dobry, brak sprawności fizycznej i możliwości ćwiczeń nie dyskwalifikuje możliwości schudnięcie. Redukcja wagi opiera się przede wszystkim na ujemnym bilansie energetycznym, czyli na różnicy pomiędzy spożytymi kaloriami, a zużytą energią w ciągu dnia na czynności życiowe. W takiej sytuacji należy odpowiednio dobrać kaloryczność diety i spadek wagi będzie możliwy.
Dzień dobry. Zawsze dobieram plan działania do indywidualnej sytuacji Pacjenta. Oczywiście w tej sytuacji warto popracować nad nawykami dotyczącymi odżywiania! Bardzo dużo można osiągnąć zmieniając samo jedzenie. Pracuję również on-line więc w jak zdecydują się Państwo na współpracę proszę śmiało pisać. Pozdrawiam,
Dzień dobry,
przy odpowiednim dopasowaniu diety (uwzględniając brak ćwiczeń), jak najbardziej jest taka możliwość.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Oczywiście, że tak. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Jak najbardziej jest możliwość schudnięcia bez aktywności fizycznej przy dobrze dobranej kaloryczność, rozkładzie posiłków i makroskładnikow. Ważna jest również podaż płynów. Na problem należy spojrzeć całościowo poprzez analizę badań, być może są czynniki utrudniające redukcji, np. insulinooporność czy niedoczynność tarczycy. Trzeba to zbadać. Ja zawsze namawiam do wprowadzenia aktywności fizycznej, ale jeśli nie ma takiej możliwości to również da się bez.
Pozdrawiam,
Joanna Skwarek
Oczywiscie.Trzeba wziac pod uwage przy ukladaniu diety aktywnosc fizyczna.
Witam serdecznie,
Generalnie mówi się, że odchudzanie to w 70% dieta, a w 30% aktywność fizyczna. Aktywność fizyczna to nie tylko siłownia, może być basen, spacer, lekkie ćwiczenia. Aktywność fizyczna pomaga w odchudzaniu, ale i bez tego odpowiednia dieta jest w stanie dużo pomóc. W przypadku chęci konsultacji, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry,

Tak, oczywiście jest możliwość redukcji tkanki tłuszczowej bez wykonywania dodatkowej aktywności fizycznej. Wiąże się to ze staranną dbałością o codzienną dietę i pozostałe czynniki, jak np. sen, czy nabywanie umiejętności radzenia sobie konstruktywnego z emocjami oraz bodźcami stresowymi życia codziennego. Nie wspomina Pani o tym w pytaniu, natomiast być może w przypadku Pani męża jest możliwa choćby mała aktywność fizyczna pewnych partii ciała, co zdecydowanie korzystnie wpłynie na samopoczucie, ogólny stan zdrowia i przyspieszy utratę tkanki tłuszczowej oraz pozwoli zachować jak najwięcej beztłuszczowej masy ciała.

Zapraszam do współpracy online, bądź stacjonarnej - Ruda Śląska, Kraków.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
Witam,

Podstawą w procesie utraty tkanki tłuszczowej jest odpowiednio zbilansowana dieta. Myślę że większość dietetyków działa również on-line (skype, telefon) więc z konsultacja tez nie będzie problemu.
Proszę jednak pamietać że przy dużej nadwadze mogą wystąpić różnego rodzaju choroby więc należy dietę poprzedzić odpowiednim wywiadem i badaniami wraz z ich interpretacją przez osobę, która wie że "normy" laboratoryjne to nie wszystko przy interpretacji wyniku.

Pozdrawiam Piotr Żeberkiewicz dietetyk
Witam,
Oczywiście, że jest możliwość schudnięcia bez ćwiczeń. Ćwiczenia na pewno bardzo pomagają i przyspieszają proces redukcji masy ciała, ale przy odpowiedniej diecie możliwe jest schudnięcie również bez nich. Na pewno będzie to trwało trochę wolniej, ale będą efekty. Jeśli jest możliwość to nawet krótkie wolne spacery lub ćwiczenia na basenie będą pomocne.

Pozdrawiam,
Dietetyk mgr. inż. Martyna Kabzińska
Witam serdecznie. Naturalnie, że można schudnąć przy pomocy indywidualnie zbilansowanej diety nie mogąc wykonywać ćwiczeń fizycznych. Dla osoby niepełnosprawnej fizycznie właściwe odżywianie jest szczególnie ważne. Zapraszam na konsultację.
Witam
Żywność jest przede wszystkim źródłem energii, podobnie takim źródłem staje się w naszym organizmie tkanka tłuszczowa. Dlatego kształtując odpowiednio wartość energetyczną i odżywczą jadłospisu, jesteśmy w stanie zmobilizować organizm do częściowego pobierania energii z tkanki tłuszczowej właśnie :)
Pozdrawiam
Oczywiście, jest możliwość schudnięcia również dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Polecam zgłosić się do dietetyka w celu ustalenia indywidualnie skomponowanych zaleceń żywieniowych i jadłospisu redukującego masę ciała.
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Modyfikacja nawyków żywieniowych, mniejsze porcje spożywanych posiłków na pewno przyniosą rezultat, dobór odpowiednich produktów, które powinny się pojawiać w codziennym jadłospisie na pewno przyniosą rezultaty. Nie będą one dokładnie takie jakie byłyby w połączeniu z aktywnością fizyczną, ale na pewno będą.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut
Dzień dobry, Można wprowadzić ćwiczenia, odpowiednie dla możliwości męża. Ponadto odpowiednim żywieniem z pewnością można obniżyć masę ciała.,
Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani,

Oczywiście, możliwe jest odchudzanie bez wykonywania ćwiczeń, jednak konieczny jest odpowiedni dobór strategii żywieniowej, tak aby nie tracić beztłuszczowej masy mięśniowej a tkankę tłuszczową. W tym celu zalecana jest wizyta u specjalisty który odpowiednio zbilansuje dietę oraz przygotuje jadłospis tak aby był on możliwy do zrealizowania (np. możliwości przygotowania posiłków). Można również pomyśleć o aktywności fizycznej na konkretne partie ciała, tak aby spalanie tkanki tłuszczowej było bardziej efektywne. Zapraszam na konsultację, jest również możliwość przeprowadzenia wizyty on-line.

Pozdrawiam serdecznie
mgr Natalia Łach
Dietetyk kliniczny
Witam, oczywiście jest to możliwe. Dieta to podstawa i samą zmianą sposobu odżywiania można dużo zdziałać :) Jednak najlepsze efekty (wizualne jak i zdrowotne) są gdy połączymy zdrowe odżywianie z aktywnością. Nie musi być to konkretnie siłownia, jest wiele różnych aktywności/ćwiczeń. Myślę, że warto znaleźć dobrego trenera/fizjoterapeutę, który dostosuje ćwiczenia do stanu zdrowia męża :)
Witam, jest możliwość ale mąż będzie musiał mimo wszystko poruszać kończynami którymi może, nawet taki niewielki ruch ma znaczenie. Organizm nie może pozostawać bez ruchu czy to pacjenta samodzielnie, czy też ruchu przy pomocy innej osoby (np. rehabilitant).
Polecam się :)
Pozdrawiam

Olga Kapinos
Witam serdecznie. Tak, jest możliwość redukcji masy ciała bez ćwiczeń na siłownię. Pozdrawiam i zapraszam na konsultację.
Wiele zależy od stopnia inwalidztwa, zmiany nawyków żywieniowych oraz indywidualnych możliwości organizmu. Niezbędna jest konsultacja z dietetykiem. Zapraszam
W procesie redukcji nadmiernej masy ciała kluczowa jest dieta. Właściwa dieta to 70% sukcesu. Także jest możliwe schudnięcie bez ćwiczeń, aczkolwiek w połączeniu z aktywnością fizyczną efekt jest lepszy. Siłownia nie jest niezbędna. Są inne formy aktywności fizycznej, które można dobrać pod kątem sprawności.
Dzień dobry. Oczywiście jest szansa na spadek masy ciała bez ćwiczeń. Kwestia dobrania odpowiedniej ilości kalorii. Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Maławska
Jest to możliwe. Jednak bez aktywności fizycznej z czasem w ciele jest coraz mniej tkanki mięśniowej, a to sprawia, że zapotrzebowanie kaloryczne jest z roku z na rok coraz niższa. Z roku na rok trzeba zmniejszać ilość zjadanego pokarmu. Poza tym ruch służy także utrzymaniu zdrowia układu krwionośnego oraz wspomaga dobry nastrój. Z tego powodu zachęcam mimo wszystko do różnych, dopasowanych do stanu męża, aktywności fizycznych.
Witam, oczywiście możemy zacząć samą dietą, Jednak zawsze można wybrać jakieś ćwiczenia, które da się wykonać. Wszystko jednak wymaga dopasowania do pacenta. Zapraszam serdecznie do gabinetu.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam serdecznie!
Tak - jak najbardziej można pozbyć się zbędnych kilogramów bez ćwiczeń, bez aktywności fizycznej, a wyłącznie odpowiednim sposobem odżywiania.
Pozdrawiam
Dzień dobry, włączenie aktywności fizycznej podczas wprowadzania zmian w sposobie żywienia daje zdecydowanie lepsze rezultaty. Aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia w siłowni. Myślę, że po zapoznaniu się z Pana przypadkiem można zalecić taki rodzaj aktywności która będzie mogła być wykonywana i wspomoże tym samym proces redukcji masy ciała. Zapraszam do kontaktu.
Witam, zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe i włączenie minimalnej aktywności już przełoży się na efektywne gubienie kilogramów. Ćwiczenia na siłowni nie są wymagane.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Oczywiście. Prawdę mówiąc walkę z dodatkowymi kilogramami powinniśmy zacząć właśnie od zmiany odżywiania :-)
Witam Szanowna Pani - nie ma możliwości aby chudnąć bez diety, ale bez ćwiczeń oczywiście jest to możliwe, bo to odpowiednia ilość kalorii odpowiada za utratę tkanki tłuszczowej. Wystarczy przyjmować mniej kalorii niż organizm potrzebuję do podstawowej przemiany materii i nawet siedząc lub leżąc chudniemy. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku
Aktywność fizyczna jest zawsze wskazana ale nie oznacza konieczności wykonywania forsownych ćwiczeń. Podstawą jest dobrze zbilansowana dieta. Zapraszam do kontaktu :)
Witam
Tak istnieje taka możliwość.
Pozdrawiam
Oczywiście. Wysiłek fizyczny przy dietoterapii nie jest obowiązkowy.
Witam, z doświadczenia widzę ,że bardzo mało pacjentów ćwiczy. Indywidualnie dobrana dieta pozwoli schudnąć Pani mężowi. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, to proszę o kontakt.
Jest możliwość schudnięcia bez aktywności fizycznej, aczkolwiek na pewno trzeba być bardzo zdeterminowanym na ten cel i trzymać się zaleceń dietetycznych. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę stan zdrowotny pacjenta. Po szczegółowym wywiadzie i przeanalizowaniu badań krwii, mogłabym pomóc w ułożeniu takiej diety. Pozdrawiam
Oczywiście, że tak. Faktem jest, że ćwiczenia pomagają w odchudzaniu ale nie są konieczne, aby móc zrzucić zbędne kilogramy :)
Witam. Oczywiście, że tak. 70% sukcesu do odpowiednia, zbilansowana dieta. Redukując kaloryczność diety można utracić od 0,5-1kg tygodniowo, bez dodatkowych ćwiczeń. Warto jednak poradzić się fizjoterapeuty. Zależnie z jaką dokładnie niepełnosprawnością boryka się mąż, może specjaliście uda dopasować się odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne.
Dzień dobry, redukcja masy ciała jest jak najbardziej możliwa bez aktywności fizycznej. Żywienie odgrywa kluczową rolę, zapraszam do współpracy!
Tak. Moi pacjenci chudną już wciągu dwóch tygodni 3kg a jedzą to co lubią. Zapraszam na konsultację i współpracę online.