Mam pytanie Czy dietetycy rozpisują diety dla osób z trądzikiem, jeśli tak to jak taka dieta wygląd

12 odpowiedzi
Mam pytanie
Czy dietetycy rozpisują diety dla osób z trądzikiem, jeśli tak to jak taka dieta wygląda?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Dieta może wpływać na leczenie trądziku, ale dla dietetyka istotna jest informacja, czym jest spowodowany trądzik, więc na wizytę należy przygotować opinię dermatologa odnośnie przyczyn choroby.

Dzień dobry
Diety dermalne wykluczają grupy pokarmów, które mają szkodliwy wpływ na skórę i powodują powiększanie się zmian. Dobrze dobrana dieta można złagodzić objawy trądziku. W tej sytuacji warto współpracować zarówno z dermstologiem jak i dietetykiem.
Dzień dobry,

Oczywiście, dietetycy również zajmują się osobami walczącymi z problematyczną skórą. Przede wszystkim dieta powinna bazować na produktach nieprzetworzonych, eliminacji cukru, zwróceniu uwagi na indeks glikemiczny, czy też produkty, które o dolegliwości skórne możemy podejrzewać (np. kakao). Ważnym aspektem jest również zadbanie o obecność produktów bogatych w cynk, czy witaminy z grupy B. Podstawa to dokładny wywiad pod kątem spożywanych produktów żywnościowych oraz ewentualnych chorób współistniejących.

Pozdrawiam serdecznie :)
Dzień dobry, dietetyk może przygotować dietę wspomagajacą leczenie trądziku. Polega ona na dostarczeniu składników o działaniu przeciwzapalnym, wspomagającym regenerację skóry oraz na ograniczeniu składników o działaniu prozapalnym oraz wpływających na gospodarkę hormonalną. Dodatkowo powinna być ona dostosowana na indywidualnych preferencji, stanu zdrowia i aktywności fizycznej. Dlatego należy skontaktować się z dietetykiem w celu przeprowadzenia szczegółowego wywiadu.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
tak, rozpisujemy diety wspomagające leczenie skóry. Bardzo ważnym i często pomijanym warunkiem zdrowej i ładnej cery jest właściwa dieta. Przyczyna rozwoju trądziku jest złożona, kształtowana przez naturalną odporność immunologiczną, zaburzenia naczyniowe, czynniki infekcyjne. Przed rozpisaniem diety wspomagającej przeprowadzam szczegółowo wywiad żywieniowo- medyczny, do każdego podchodzę indywidualnie. W dużym skrócie bazujemy na produktach przeciwzapalnych, eliminując żywność wysokoprzetworzoną.
Oczywiście! Dieta jak najbardziej może wpływać na zaostrzenie lub złagodzenie zmian trądzikowych. Jednak najlepsze rezultaty odnosi się łącząc leczenie dermatologiczne z postępowaniem dietetycznym Pozdrawiam, Kasia Bednarska.
Ważne jest określenie przyczyny trądziku, a w kontekście odżywiania zadziałać dietą odżywczą, przeciwzapalną (co wiąże się m.in. z wykluczeniem żywności przetworzonej), najkorzystniej o niskim IG oraz często cenne może się okazać ograniczenie lub czasowe wykluczenie produktów mlecznych. Całość ma wpłynąć na odżywienie m.in. skóry oraz stabilizację gospodarki hormonalnej (w aspekcie odżywiania szczególnie insuliny!). Warto jednak udać się do dietetyka i przeanalizować problem indywidualnie doszukując się przyczyn takiego stanu rzeczy. Powodzenia!
Na leczenie trądziku odpowiednio skomponowana diety bardzo często dobrze wpływa, dlatego zdecydowanie polecam udać się do dietetyka, który ma doświadczenie w tym temacie.
tak, dieta może złagodzić objaw trądziku.
Warto skorzystać z porady dietetyka.

Pozdrawiam
Ewa Jnaowicz
Dzień dobry
Dieta ma duży wpływ na trądzik.
Konieczna jest wizyta w gabinecie, ponieważ na podstawie lokalizacji miejsc wyprysków można ustalić, który narząd pracuje nieprawidłowo .
Po postawieniu diagnozy pacjent dostaje zalecenia dietetyczne.
Pozdrawiam
Dzień Dobry, niezbędna najpierw konsultacja u dermatologa, który zdiagnozuje zmiany trądzikowe.
Dieta oraz właściwa higiena może złagodzić objawy trądziku w bardzo widoczny sposób natomiast nie zatrzyma tego procesu.
Powszechnie wiadomo, że trądzik ma podłoże hormonalne, którego przemiany zachodzą w procesie dojrzewania.
Dietą możemy poprawić stan naszej skóry oraz włosów i paznokci pod warunkiem, że nie mamy zmian chorobowych, które wykluczyć może dermatolog.
Zapraszam do kontaktu . Dietetyk kliniczny
Helena Nikoniuk
Szczegółowy wywiad żywieniowy pomaga w skomponowaniu indywidualnego jadłospisu żywieniowego. Dobrze zbilansowany plan żywieniowy przy cerze trądzikowej powinien być oparty m. in. na warzywach, owocach i produktach bogatych w cynk.
Tak by organizm mógł czerpać witaminy i minerały z nieprzetworzonych produktów. Zapraszam na konsultacje. Joanna Dudek Dietetyk