Mam przezroczystą i gęstą flegmę, często fluję krwią.

5 odpowiedzi
Witam.
Mam 23lata i od około 8 lat męczę się z okropnym uczuciem guli w gardle. Przez ostatni rok bardzo się to nasiliło.. Flegma zasłania mi całe gardło tak, że nie mogę swobodnie oddychać. Co chwilę muszę odchrząkiwać i odkasływać ale to nie pomaga nawet na 1 minutę.. Próbowałam już różnych syropów wykrztuśnych, oklepywania pleców, byłam u laryngologa i alergologa-nic nie stwierdzili. Żaden lekarz rodzinny (byłam już u 4) nie potrafi mi pomóc i doradzić pod jakim kątem powinnam się zbadać. Olewają temat twierdząc, że może to być na tle nerwowym, ale próbowałam też leków uspokajających i to nawet w najmniejszym stopniu nie pomogło. Mam flegmę bezbarwną i bardzo lepiącą. Teraz dodatkowo jestem przeziębiona od dwóch tygodni, co jeszcze bardziej utrudnia mi funkcjonowanie. Brałam antybiotyk przez 1,5tygodnia, który mi nie pomógł i boję się, że mogę dodatkowo mieć jakieś powikłania po niewyleczonej chorobie. Ostatnio coraz częściej przy próbie odkrztuszenia flegmy pluję krwią i duszę się. Planuję w niedługim czasie zajść w ciążę i mam obawy jak wytrzymam w takim stanie takie ataki kaszlu. Wczoraj przez 2 godziny próbowałam wykrztusić flegmę i przez to dziś bardzo bolą mnie żebra.
Proszę o poradę w jakim kierunku powinnam się zbadać, bo jest to już nie do wytrzymania..
Proszę zgłosić się na wizytę z posiadaną dokumentacją medyczną i wynikami badań, które były wykonane do tej pory.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, krwioplucie wymaga poszerzonej diagnostyki! Zapraszam serdecznie na wizytę! Pozdrawiam, Arek Brodowski.
Konieczne badania dodatkowe.wymazy z gardła.nosa.Badania w kierunku bakterii atypowych.Oczyiście ,tak długiego kaszlu nie moźna ignorować.
Proszę wykonać CT zatok obocznych nosa i rtg klatki piersiowej
Witam. Z powodu przewlekłych objawów z układu oddechowego, a obecnie dodatkowo niepokojących takich jak krwioplucie konieczna jest diagnostyka w tym najpewniej endoskopia oskrzeli. Prosze zgłosić się koniecznie do pulmonologa.