Mam problemy w relacjach z kobietami. Jestem osobą pozytywną, szczerą, lubianą, ale nie potrafię sob

4 odpowiedzi
Mam problemy w relacjach z kobietami. Jestem osobą pozytywną, szczerą, lubianą, ale nie potrafię sobie ułożyć życia z żadną kobietą, nigdy do tej pory nie czułem się kochany. A mam już 30 lat. Jestem po trzech kolejnych nieudanych, krótkotrwałych 4-miesięcznych związkach w przeciągu półtora roku. Schemat wygląda prawie zawsze tak samo, niezależnie od światopoglądu partnerki. Na początku mocno intryguję rozmówczynię. Nie jestem bardzo przystojny, jestem szczupłej budowy ciała. Partnerki zawsze miałem ładniejsze od siebie, jeśli mogę tak to ująć. Nadrabiam elokwencją, oczytaniem, inteligencją. Szybko wchodzę w bliższą relację, nierzadko szybko dochodzi do zbliżeń cielesnych. Z tym, że kobiety okazują duże chęci poznawania mnie bliżej i rozwoju relacji, twierdzą, że nie szukają przygody, tylko związku. Do pewnego momentu. Po jakimś czasie zauważam, że ich zachowanie względem mnie się zmienia. Im bardziej ja zaczynam się angażować, tym one bardziej się oddalają. I tak było w trzech kolejnych relacjach z kobietami. Im bardziej zaczynam się uzewnętrzniać, starać i udowadniać, że mi na nich zależy i że jestem dobrym facetem, tym bardziej sie zaczyna wszystko sypać. Nie dobieram kobiet przypadkowo, zwracam szczególną uwagę na ich zachowanie, czy są ciepłe, czułe, sympatyczne, żeby uniknąć tych co chcą się tylko i wyłącznie zabawić. A i tak się nie udaje. Ostatnia dziewczyna twierdziła, że zawsze chciała mieć takiego faceta, robiła maślane oczy, po czym jak powiedziałem jej, że wchodzę na wyższy etap, to zamiast się cieszyć, zaczęła się mocno dystansować. Nic z tego nie rozumiem, bo obserwuję rozwój innych związków i nie uważam, abym popełniał jakiś kategoryczny błąd, przekreślający wszystkie moje zalety... Dodam jeszcze, że pracuję delegacyjnie, jestem dostępny dla partnerek na weekendy. Chociaż zadna nie twierdzila, ze jej to przeszkadza. Pozdrawiam, dziękuję z góry za chęć pomocy.
Witam. Wydaje się, że dobrze poznał Pan samego siebie, widzi Pan w sobie mnóstwo cech, które mogą podobać się partnerkom, ale nie wystarczająco rozumie Pan je same. Pański opis relacji wygląda trochę jak trzymanie się jakiejś „instrukcji obsługi” związku, która w realnym świecie niestety nie działa. Proponuję przyjrzeć się swojemu byciu w relacji z drugą osobą, dotrzeć do własnych emocji związanych z drugą osobą, spróbować zaciekawić się nią samą, poszukać nowych możliwości pogłębiania tego, co się między wami tworzy. Warto byłoby skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Witam. Ma pan wgląd we własne potrzeby i oczekiwania. Umie zdystansować się Pan do ciebie, ocenić swoje postępowanie. Może warto zmienić sposób postępowania wobec kobiet? Mam wrażenie, że Pana starania mogę odnosić skutek odwrotny do zamierzonego.
Dzień dobry,

Proponowałabym wizytę u psychologa, pozwoli on Panu przyjrzeć się relacjom, w które Pan się angażował i zrozumieć dlaczego postępuje Pan w taki sposób i jakie to niesie za sobą skutki.

Pozdrawiam.
Dzień dobry, rekomendowałabym Panu udanie się na psychoterapię indywidualną celem przyjrzenia się temu, jakie partnerki Pan wybiera, jak wchodzi Pan w relacje z kobietami, co jest dla Pana ważne w tych relacjach. Warto również zwrócić uwagę, czy jest coś trudnego dla Pana, co pojawiało się w tych związkach, a co mogło być trudnego dla partnerek. Wspólnie z psychologiem będzie Pan mógł przeanalizować poszczególne związki, sytuacje jakie miały miejsce oraz prawdopodobne przyczyny rozstań. Napisał Pan również, że nigdy nie czuł się kochany i że według Pana rozstanie ma miejsce po pokazaniu siebie i swoich emocji (uzewnętrznianiu siebie). Takie myśli mogą być bardzo trudne i dodatkowo utrudniać wchodzenie w kolejne związki. Mam nadzieję, że dzięki psychoterapii znajdzie Pan rozwiązanie i odpowiedź na dręczący problem. Pozdrawiam