Mam problem związany z kłamaniem, często zmyślam a potem tego żałuję. Chciałabym przestać ponieważ w

3 odpowiedzi
Mam problem związany z kłamaniem, często zmyślam a potem tego żałuję. Chciałabym przestać ponieważ wiele osób na tym cierpi a zwłaszcza ja. Bardzo nie chce tego robić ale to się ciągle powtarza i nawet nie wiem kiedy zaczynam kłamać.
Dzień dobry,
kłamstwo pozwala uniknąć konfrontacji, bywa wyrazem troski o czyjeś uczucia, pozwala poradzić sobie z lękiem przed reakcją kogoś ważnego llub silniejszego. Często jest automatycznym schematem reagowania, gdy nie spostrzega się siebie jako osoby, która może poradzić sobie, ujawniając prawdę. Pani pytanie można więc przeformułować w taki sposób - jak może Pani nauczyć się radzić sobie w relacjach z innymi ludźmi, używając innych strategii niż kłamanie.
Może Pani w tym pomóc podjęcie terapii indywidualnej. Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Zalewska

Dzień dobry
Kłamstwo powoduje że czuje Pani dyskomfort w relacji z otoczeniem a jednocześnie posługuje się Pani kłamstwem w jakimś celu, do czegoś kłamstwo jest w pewnym sensie Pani potrzebne. Sa to rowniez tak.zwane schematy myślowe które można na terapii zmienić i przeformułować. Proszę skorzystać z konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam Magdalena Kaczmarczyk psycholog w Łodzi
Zazwyczaj kłamiemy w sytuacjach, w których za powiedzenie prawdy spotkały by nas przykre konsekwencje. Kłamiemy, by nie ranić innych i by ukazać siebie w korzystny dla nas sposób. W życiu ludzie kierują się schematami i przekonaniami. Praca nad zmianą schematów i przekonań może przynieść pozytywne efekty.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia poznawczo - behawioralna 50 min. - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.