Mam problem ze stawami strasznie skrzypią a przy zginaniu kolana słychać odgłosy strzelania w kolani

1 odpowiedzi
Mam problem ze stawami strasznie skrzypią a przy zginaniu kolana słychać odgłosy strzelania w kolanie mam 35 lat problem ten mam od kiedy pamiętam z tym iż od około 2lat oprócz wyżej opisanych dolegliwości doszedł ból kolan i owe,, strzelanie '' w kolanach nasiliło się. Jako małe dziecko chorowałam na angine, szkarlatyne później gorączkę reumatyczną, stwierdzono paciorkowca, leczona byłam pencylina na którą to mam obecnie alergię. Dostałam też szczepionkę Bronhowaxum. Podczas antybiotykoterapi odczuwane dolegliwości zmniejszają się, czy możliwe jest ze to paciorkowiec lub inna bakteria powoduje stan zapalny w organizmie co oddziałuje tak na stawy? Obecnie nie choruje już na zapalenie migdałów tylko w dzieciństwie angina też minęła, raz jako osoba dorosła przeszłam ropna angine.
Dzień dobry. Jeśli faktycznie jest to reakcja zapalna zmieniająca mechanikę kolan warto byłoby zrobić podstawowa morfologię i OB. Dodatkowo można by wykonać usg obu kolan w czasie trwania największych objawów.