Mam problem z wnuczką ma 14 lat ciągle wysłuchuje rad z telefonu na fejboku nie chce nawet odać tele

3 odpowiedzi
Mam problem z wnuczką ma 14 lat ciągle wysłuchuje rad z telefonu na fejboku nie chce nawet odać telefonu do spania a co będzie jak pójdzie do szkoły. Nadmieniam że ma zespół aspergera jest bardzo nerwowa jak mamy postępować z takim dzieckiem
proszę o poradę.
Witam, zastanawiam się czy Pani jest opiekunem prawnym wnuczki. Jeżeli nie, to pytanie, co na to jej rodzice? To oni podejmują decyzje odnośnie wychowania dziecka i do nich należy się zwrócić z problemem. Mogą zadecydować na przykład, że córka ma dostęp do mediów jedynie w określonych godzinach. Jeżeli jednak nie widzą problemu w takim zachowaniu dziecka, to nie sądzę, aby wnuczka, czując ich wsparcie, oddała Pani telefon. Wtedy pozostaje jedynie rozmowa, w której może Pani wyrazić swoją troskę o rozwój i przyszłość dziewczynki. Jeśli macie dobry kontakt, to jest duża szansa, że wnuczka z uwagą wysłucha Pani słów.
Pozdrawiam, Edyta Mikulska

Dzień dobry
Zespół Aspegera jest specyficznym zaburzeniem i każde dziecko trzeba traktować indywidualnie i dopasować metody pracy. Jeżeli chodzi i telefon to wprowadzenie zasad korzystania z niego i konsekwentne trzymanie się tych zasad powinno pomóc; oczywiscie nie natychmiast ale w pewnej perspektywie czasowej. Prosze udać się z wnuczka do psychologa na konsultacje, opisac szczegółowo problem a z pewnością uzyska Pani pomoc (chyba ze rodzice sa opiekunami prawnymi to powinno udać się oni)
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk
Szanowna Pani.
Zespół Aspergera jest poważnym zaburzeniem, jednak w wieku szkolnym jest mniej groźny. Każde zachowanie może być potraktowane negatywnie i wnuczka może czuć się odrzucona i dlatego korzysta z porad na Facebook. Jednak chcąc zastosować indywidualne podejście do tego typu zachowania warto porozmawiać z wnuczką na temat korzystania z telefonu, przejść do etapu, jakim udostępnianie telefonu jest nagroda za dobre zachowanie. Dziewczynka odwraca swoja uwagę od bliskich, ponieważ jest zamknięta w sobie. Warto się nią zająć uświadamiając, ze są ciekawsze zajęcia od pisania na Facebooku. Pozdrawiam serdecznie. Joanna Cholewa