Mam problem z nieśmiałością i malomównością niewiem jak pokonać te leki. W domu jest wszystko normal

3 odpowiedzi
Mam problem z nieśmiałością i malomównością niewiem jak pokonać te leki. W domu jest wszystko normalnie mówię swobodnie problem zaczyna się kiedy jestem ze znajomymi wtedy mam pustkę w głowie nie umiem zaczac jakiego tematu siedzę cicho i nic nie mówię. Czy powinnam iść z tym do psychologa
Szanowna Pani,
Jeżeli tylko odczuwa Pani cierpniene z powodu opisanej dolegliwości.A problem który Pani opisuje utrudnia funkcjonowanie jak najbardziej warto zwrócić się do psychologa by móc zrozumieć z czego bierze się trudność i próbować ją zniwelować. Pozdrawiam

Być może to co pani przeżywa jest całkiem naturalne. Warto trochę oswoić się z gronem znajomych i poczekać aż pojawi się poczucie swobody i bezpieczeństwa. Jeżeli problem nie zniknie, to oczywiście warto spotkać się ze specjalistą. Pozdrawiam
Dzień dobry, pytanie czy ta sytuacja jest dla Pani niekomfortowa. Czasami zdarza się, że w różnych środowiskach zachowujemy się inaczej. Warto byłoby pomyśleć co czuje Pani spotykając się ze znajomymi. Są osoby, które dużo mówią i chca by inni ich słuchali, ale również niekiedy dobrze się bawimy w czyimś towarzystwie nawet jak więcej słuchamy niż mówimy. Proszę zadać sobie pytanie czy spotykając się ze znajomymi czuje się Pani komfortowo, jeżeli coś sprawia dyskomfort np. wspomniana nieśmiałość to wówczas można rozważyć konsultacje psychologiczną. Pozdrawiam