Mam problem z moim mężem, ponieważ od ponad 4 lat pali systematycznie marihuanę. Ja jestem przerażona A on nie robi sobie z tego żadnego problemu. Mówi że sam sobie poradzi bo to jego problem. Najgorsze jest to że towarzystwo w którym się obraca też regularnie pali. Próbowałam szantażu, że go zostawię A on nic. Wiem ze to choroba którą się leczy. Może pomoże pomoc psychologiczna jestem otwarta i chetna -jeszcze - do pomocy. Powoli sie wypalam. Prosze o pomoc i moze kontakt z psychologiem zajmujacym sie uzalezniami. Dziekuję.
mgr Magdalena Rachubińska
mgr Magdalena Rachubińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Witam serdecznie,

Czuje Pani, że powoli traci siły na starania o zmianę u męża. Niestety w momencie, gdy nie zauważa swojego problemu, ciężko coś narzucić. Szantaż również okazuje się nieodpowiednim rozwiązaniem. Najlepiej byłoby, gdyby partner udał się chociażby na konsultację z terapeutą uzależnień, ale rozumiem też, że nie da się go do tego zmusić. Warto, by w tym przypadku zadbała Pani o własny komfort psychiczny, bo wyraźnie widać, że obecna sytuacja jest dla Pani wyczerpująca.

Pozdrawiam i zapraszam na rozmowę,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Uzyskaj wszystkie odpowiedzi podczas konsultacji online

Umów się na konsultację online i zapytaj specjalistę o wszystko, bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
 Joanna Rzepka
Joanna Rzepka
Psycholog, Psychoterapeuta
Żarki
Dzień dobry. Sytuacja, w której Pani się znalazła jest trudna, ale można znaleźć rozwiązanie. Istotne jest czy mąż ma motywację do podjęcia leczenia. Dobrze, gdyby sam uznał, że potrzebuje pomocy od profesjonalisty, np. specjalisty terapii uzależnień czy psychoterapeuty zajmującym się leczeniem tego problemu. Można zachęcić męża, aby umówił się na jedną wizytę, na początek. Nie jest to zobowiązanie do kolejnych spotkań z terapeutą, natomiast odpowiednia rozmowa (w wykorzystaniem np. dialogu motywującego), mogłaby zwiększyć wgląd męża w problem i chęć podjęcia współpracy. Jeżeli czuje się Pani przeciążona obecną sytuacją, również zachęcam do podjęcia kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Proszę zadbać o siebie i swoje samopoczucie. Z pozdrowieniem, Joanna Rzepka.

 Zbigniew Marciniak
Zbigniew Marciniak
Psychoterapeuta
Włocławek
Witam,
Zachęcam Panią do kontaktu z placówką, która specjalizuje się w terapii uzależnień i współuzależnienia. W każdej większej miejscowości znajduje się taka placówka. W pierwszej kolejności proszę zadbać o siebie. Może Pani też skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej poza taką placówką szukając specjalisty choćby na tym portalu.
Pozdrawiam serdecznie,
Zbigniew Marciniak

mgr Justyna Rać
mgr Justyna Rać
Psycholog, Psychoterapeuta
Katowice
Dzień dobry. Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, iż podjęła Pani wszystkie działania, które leżą w Pani repertuarze zachowań. Jeśli Pani mąż nie posiada świadomości problemu, trudno będzie go zmotywować do leczenia. Być może łatwiej byłoby zachęcić go do konsultacji z terapeutą uzależnień, która nie będzie od razu oznaczała leczenia odwykowego. Jeśli natomiast Pani czuje się obciążona i wyczerpana emocjonalnie zaistniałą sytuacją, warto skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Pozdrawiam.

mgr Magdalena Pęcak
mgr Magdalena Pęcak
Psycholog, Psychoterapeuta
Zabrze
Wygląda na to, że w dobrej wierze próbuje Panie wziąć odpowiedzialność za decyzje i zachowania męża. Czasem bywa tak, że może to utrwalać problem. Proszę oddać mężowi odpowiedzialność za zachowania ryzykowne, które podejmuje a wziąć odpowiedzialność za swoje dobre samopoczucie i rozwój. Pozdrawiam

mgr Adam Mościcki
mgr Adam Mościcki
Psychoterapeuta
Lublin
To nie jest marihuana tylko SKUN: bardzo groźna roślina, która dość szybko uszkadza mózg.... Zgaduję, że mąż obiecywał i przyrzekał ale swojego zachowania nie zmienił. Coraz mniej mu się chce, coraz więcej wymówek, coraz częstsze oczekiwanie, że Pani za niego załatwi.... To typowe uzależnienie..... Sugeruję umówić się na spotkanie ze specjalistą w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w ramach NFZ. Z pozdrowieniami. AdamM

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.