Mam problem z moim 21 letnim synem. Syn jest rozbity emocjonalnie od kilku mies spotyka się ze swoją

5 odpowiedzi
Mam problem z moim 21 letnim synem. Syn jest rozbity emocjonalnie od kilku mies spotyka się ze swoją dziewczyna i ona jak mu nie odpisuje na wiadomości to syn siada załamuje sie i płacze bo boi się że, ona chce go zostawić a już raz go zostawiła i strasznie to przeżywał. Chłopak radzi sobie w życiu skończył szkołę średnią i maturę, pracuje. ale do problemów podchodzi bardzo emocjonalnie. Dodam tylko że jako dziecko doświadczył w szkole wielu przykrości od rówieśników ( był wyśmiewany i dokuczano mu słownie). Jak można mu pomóc? Prosze o odpowiedzi i pomoc.
Najrozsądniej byłoby gdyby syn zgłosił się do psychologa, który zdiagnozuje problem i zaleci dalsze postępowanie

Witam,
syn jest dorosły, więc można mu pomóc na ile on będzie chciał sobie pomóc. Można zaproponować mu rozmowę z psychologiem lub psychoterapeutą, ale nic na siłę.
Pojawia się we mnie pytanie, czy relacja z dziewczyną nie jest w jakimś stopniu uzależniająca i pełna lęku z jego strony (np.jak dziewczyna nie odpisuje na smsy to syn się załamuje) Oczywiście to nie jest diagnoza tylko hipoteza.
Prawdopodobnie jeśli syn nie przepracuje sobie tej relacji to może w przyszłości wchodzi i budować je w podobny sposób. Proszę porozmawiać z synem, ale nie naciskać.

pozdrawiam
Tomasz Desput
Sugeruję wizytę: Pierwsza wizyta rabat - 50zł - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie, syn Pani jest jest zakochany w swojej dziewczynie ale nie jest pewien czy ona go kocha i boi się ją stracić, co jest raczej prawdopodobne - z czego syn pewnie sobie zdaje w chwilach kiedy może racjonalnie myśleć sprawę. Problem polega na tym, że gospodarka hormonalna w człowieka w trakcie tak głębokiego uczucia
jest rozstrojona i zakłóca wspomniane rcjonalne myślenie.
Myślę, że mogłaby Pani zaproponować synowi aby skorzystał z konsultacji psychoterapeutycznej choćby ze względu na niebezpieczeństwo zapadnięcia na depresję.
Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie,
syn jest dla Pani bardzo ważny i dlatego szuka Pani dla niego pomocy. Przychodzą mi do głowy dwie możliwości. Jedna z nich to podjęcie terapii przez syna, żeby mógł znaleźć swoje odpowiedzi oraz też panią zachęcałabym do skorzystania/ spróbowania poszukania wsparcia dla siebie, a tym samym i dla syna.

Pozdrawiam
Dzień dobry,
Najlepiej by było, jakby syn chciał skorzystać z pomocy psychologicznej - wtedy mógłby rozpocząć psychoterapię. Można mu to zasugerować, natomiast nie narzucać - on jest dorosłym człowiekiem i sam musi podjąć taką decyzję. Jeśli syn nie zdecyduje się na terapię, trzeba uszanować jego decyzję. Ważne jest, by Pani mogła być wsparciem dla syna, wysłuchała go, kiedy potrzebuje, ale nie narzucała swoich rad, akceptowała jego decyzje. Myślę, że niezależnie od tego, czy syn zdecyduję się na terapię, również dla Pani było by dobrze skorzystać z pomocy psychologicznej, przynajmniej jednej konsultacji. Pozdrawiam. Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.