Mam problem z dziewczyną. Mianowicie problem polega na tym, że z zazdrości próbowałem przeczytać jej

2 odpowiedzi
Mam problem z dziewczyną. Mianowicie problem polega na tym, że z zazdrości próbowałem przeczytać jej wiadomości, mimo że nie miałem żadnych podstaw do tego, żeby przypuszczać zdradę. Dziewczyna się o tym dowiedziała i straciła do mnie zaufanie, ale podejrzewa że to nie jest wina zazdrości tylko choroby zwanej "choroba Ottela". Straciła do mnie całkowite zaufanie, ale chcę mi z tym pomóc i się dowiedzieć czy naprawdę na to choruje, czy to był mój głupi wymysł. Kazała mi się umówić do psychologa, natomiast ja nie wiem co mam zrobić. Nigdy na takiej wizycie nie byłem i szczerze mówiąc boję się na nią iść. Dziewczyna powiedziala że zrobi wszystko żeby mi pomóc, żeby taka sytuacja się już nigdy nie powtórzyła.
Proszę o pomoc
Drogi Panie,
przede wszystkim mam pytanie: Czy Pan jest gotowy na taką wizytę i czy będzie szczerze rozmawiał ze specjalistą? Jeśli tak, proszę znaleźć psychologa i umówić się na wizytę. Przypominam, że jest on zobowiązany zachować bezwzględną tajemnicę i bez Pańskiej zgody nie będzie mógł powtórzyć szczegółów rozmowy z Panem, ani poinformować kogokolwiek czy Pan u niego był. Może natomiast wydać stosowne zaświadczenie, na Pana prośbę. Proszę też pamiętać, że jednym z zadań psychologa jest zapewnienie pacjentom bezpiecznych warunków podczas wizyt. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Pana dziewczyna zrobi wszystko, by taka sytuacja się nigdy nie powtórzyła, ale czy Pan chce, by tak było? Z Pana wypowiedzi wybrzmiewa, że to Pana dziewczyna ma problem z brakiem zaufania do Pana, a zastanawiam się, jak Pan się z tym czuje i jaka jest Pana perspektywa? Wizyta u psychologa może być pomocna jeśli będzie Pan gotów zobaczyć różne rzeczy w sobie, a to może być trudne i tego może się Pan obawiać.
Pisze Pan, że nie ma powodów, by podejrzewać dziewczynę o zdradę, ale jednak z jakiegoś powodu nie czuje się Pan pewnie w tej relacji. Myślę, że wizyta/ wizyty u terapeuty mogłyby pomóc Panu zrozumieć, skąd ten brak poczucia bezpieczeństwa, pragnienie kontroli.
Rozumiem, że mówienie o sobie, o swoich problemach może być trudne, ale czasem jest to konieczne, by móc coś zmienić w swoim funkcjonowaniu.