Mam problem w podjeciu decyzji. Lecze dwa zeby kanalowo z czego jeden ma zmiany okolowierzcholkowe.

2 odpowiedzi
Mam problem w podjeciu decyzji. Lecze dwa zeby kanalowo z czego jeden ma zmiany okolowierzcholkowe. Na pierwszej wizycie kanaly zebow zostalu udroznione i wyplukane, ale niestety ciagle w jednym z zebow zbiera sie ropa. Zeba od kilku tygodni strasznie bola. Dwa tygodnie temu zostaly znowu plukane i zostalo cos do kanalow zalozone co mialo przyniesc ulge, ale niestety przynioslo tyllo na dwa dni. Czeka mnie za kilka dni koncowa wizyta na ktorej kanaly maja zostac wypelnione ostatecznie. Czy to jest dobra decyzja? Jezeli zeby ciagle reaguja bolem, do tego w jednym zebie ciagle jest wysieg ropny to czy ostateczne wypelnienie gwarantuje, ze bol minie?
Lekarz leczący z pewnością zapyta czy odczuwa Pan jakiś ból, jeśli jest wysięk lekarz także to zauważy.W takim przypadku nie ma mowy o wypełnianiu kanałów , trzeba mieć absolutna pewność że stan zapalny został opanowany.

Witam niestety bez pełnej diagnostyki oraz zdjeęia rtg nie jestem w stanie udzielić miarodajnej odpowiedzi proszę dolegliwości bólowe zgłosić lekarzowi leczącemu