Mam prawie 5 letniego synka,który stwarza problemy w przedszkolu; wieczne skargi nauczycieli;nie słu

10 odpowiedzi
Mam prawie 5 letniego synka,który stwarza problemy w przedszkolu; wieczne skargi nauczycieli;nie słucha poleceń,rzuca zabawkami,trąca i bije dzieci(nie zawsze) pluje,przeszkadza w prowadzeniu zajęć..dodam,że w domu,na placach zabaw zachowuje się całkiem inaczej,nikomu nie zrobił krzywdy,nikogo nie popchnął ani nie uderzył. Co z nim jest nie tak? My rodzice nie mamy z nim problemu a nauczycielki tak.Jak mu pomóc? Czy to zaburzenia emocjonalne? Proszę o pomoc,z góry dziękuję.
Dzień dobry. Skoro zachowanie syna jest problematyczne wyłącznie w przedszkolu, prawdopodobnie przyczyna leży w tym miejscu (lub w osobach tam spotykanych), a nie w samym dziecku. Wymaga to jednakże dokładnego zbadania i rzetelnie przeprowadzonej rozmowy z Państwem (rodziną) oraz samym chłopcem. Zachęcam, by umówić się na spotkanie z psychoterapeutą pracującym z dziećmi, aby pomógł Państwu dotrzeć do przyczyny problemu i znaleźć skuteczne rozwiązanie w trosce o dobro synka. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Od jak dawna to trwa? W jaki sposób odbył się pierwszy dzień w przedszkolu i moment rozstania z Państwem na czas pobytu tam? Jak dziecko reaguje kiedy Państwo go odprowadzają do przedszkola i kiedy po niego przychodzą?

Wydaje mi się, że Państwa synek wyraża w ten sposób jakąś trudność, która go przerasta, gdy jest w przedszkolu. Żeby znaleźć źródło tej trudności, potrzebne są konsultacje ze specjalistą. Jeśli są Państwo z woj. łódzkiego, zapraszam do mojego gabinetu.

Pozdrawiam.
Szanowna Pani, opisane przez Panią zachowania syna mogą być wyrazem różnych problemów, z którymi może się on stykać, zarówno w środowisku przedszkolnym jak i poza nim. Żeby powiedzieć coś więcej na ten temat, potrzebny jest przynajmniej dogłębny wywiad, szersze spojrzenie na dotychczasowe funkcjonowanie syna w różnych środowiskach etc. Z tego co przeczytałam, widzę że opisana sytuacja budzi Pani niepokój, dlatego zachęcam do kontaktu z psychologiem, który porozmawia zapewne z Państwem i z synem, pomoże zlokalizować źródło problemu i zaproponuje możliwe sposoby pracy nad jego rozwiązaniem.
Myślę, że synek ma ważne dla siebie powody, by tak się zachować w przedszkolu. I także jestem zdania, że wszystko z nim w porządku, choć zachowania, które prezentuje są trudne. Warto rozmawiać z pracownikami przedszkola w kierunku "jak mogę pomóc", i też z synkiem z tym samym przesłaniem. Dobrze, że dziecko sygnalizuje trudności. Warto skorzystać ze wsparcia psychologa, jeśli czuje Pani, że to jest dla Pani pomocne, ale mam na myśli pracę z rodzicem a nie z dzieckiem. Jeśli przedszkole nie zlokalizuje i nie naprawi trudności, warto będzie rozważyć zmianę placówki.
Dokładnie... To że dziecko jest niegrzeczne w przedszkolu nie znaczy, że: "jest z nim coś nie tak". To może być jego sposób radzenia sobie z napięciem, spowodowany albo sytuacją w domu albo sytuacją w klasie. Warto zgłosić się do terapeuty dziecięcego, aby lepiej przyjrzeć się danej sytuacji.
Takie zachowania synka nie muszą świadczyć o jakichś zaburzeniach. Tym bardziej, że nie zachowuje się tak zawsze, w różnych okolicznościach. Ale złości się i zachowuje się agresywnie w przedszkolu. Możliwe, że jest to związane z sytuacją rozstania z rodzicami, albo rywalizacji z innymi dziećmi co czasem bywa frustrujące dla dzieci, które nie miały dotąd kontaktu z rówieśnikami.
Warto przyjrzeć się przyczynom jak najszybciej, ponieważ okres przedszkolny jest pierwszym kontaktem dziecka z placówkami oświaty oraz z rówieśnikami aby zapobiegać utrwalaniu się trudności. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, który przeprowadzi szeroki wywiad i wskaże możliwe rozwiązania.
Pozdrawiam Justyna Pojawa-Sidorowicz
Witam serdecznie, przyczyn zachowania Pani syna może być wiele, często chodzi o zwrócenie uwagi na siebie, wydarzenia w przedszkolu lub w domu rodzinnym. czasem może to być reakcja na separację od rodzica. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z terapeutą, sesje odbywają się z całą rodziną i wtedy istnieje duża szansa na odnalezienie przyczyn i możliwości zmiany nieakceptowanego zachowania.
Pozdrawiam.
Niestety nie da się określić przyczyny problemu, mając tylko ogólne informacje. Zachowanie i reakcje dziecka są "objawem" trzeba znaleźć ich przyczynę, a żeby to zrobić potrzebnych jest znacznie więcej informacji, na pewno dobra opinia z przedszkola, dokładny wywiad z Panią, możliwe że badanie dziecka. Przyczyn takiego rodzaju zachowań może być bardzo dużo, więc wymaga to dokładniejszej diagnozy. Na pewno wskazana byłaby konsultacja z psychologiem dziecięcym.
Witam,
rozumiem, że doświadczają Państwo wiele trudności związanych ze skargami z przedszkola. Zachowanie syna może wynikać z bardzo wielu różnych przyczyn. Jednak aby się temu przyjrzeć i rozważać jakie to trudności należy zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty, który specjalizuje się w pracy z dziećmi i jego rodziną, co szczerze polecam.
Dzień dobry
Jeśli dziecko zachowuje się źle jedynie w przedszkolu to najprawdopodobniej tam właśnie leży przyczyna problemów. Warto, aby psycholog mógł poobserwować synka w przedszkolu oraz podjąć współpracę z wychowawcami.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk