Mam prawie 20 lat i nigdy nie kochałem sie z dziewczyną, nie dlatego ze nie mialem okazji a raczej d

1 odpowiedzi
Mam prawie 20 lat i nigdy nie kochałem sie z dziewczyną, nie dlatego ze nie mialem okazji a raczej dlatego że byl to moj wybór. Nie potrafie odpowiedzieć dlaczego, otaczalem sie od dzieciństwa duża ilością kobiet i poczulem niechęć kiedy słuchałem o zbyt częstym sypianiu z roznymi parnerami, zawsze balem sie tego ze mogloby mi się to przytrafić lub zrobilbym cos nie tak. Zakończyłem swoj kilkunastomiesieczny związek i związałem sie z inną dziewczyną, ostatnio zauważyła że jestem inny niz reszta mezczyzn w moim wieku, nie nalegam na to bysmy razem spali ani nie odczuwam wiekszej potrzeby dotykania ją w kobiece miejsca. Same czułości niekiedy są dla mnie stresujące a z natury jestem bardzo nerwowym człowiekiem co mam wrazenie ze wpływa na moje samopoczucie. Następnie obwiniam siebie o glupoty, ze mialem okazje chcialem ale nie wiem dlaczego jej nie wykorzystałem. Kompletnie nie wiem co robić i myśleć o samym sobie. Obawiam się że nigdy nie odważne się by sprawdzić sie w roli kochanka. Kiedys mialem problem zeby pocałowac dziewczynę, na szczęście ten lęk pokonałem innych nie potrafie i kompletnie nie wiem co robić. Czy to jakis uraz psychiczny? Gdzie powinienem sie udac lub co robić by chociaż spróbować.
Dzień dobry,

Właściwie sam Pan odpowiedział sobie na własne pytania, chyba słusznie odnajdując przyczynę Pana problemu w nadmiernej nerwowości, dość łatwemu poddawaniu się stresowi oraz w związku z tym - zaniżonemu poczuciu własnej wartości i sprawczości.
W powyższej sytuacji warto byłoby rozważyć konsultację psychologiczną i podjęcie psychoterapii, dzięki którym mógłby Pan zacząć przełamywać opisane przez Pana lęki i zahamowania skutkujące unikaniem sytuacji mogących skutkować zbliżeniem z partnerką oraz "uciekaniem" ze związku z kobietą.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.