Mam ok.2mm przerwę między jedynkami. Chciałam się zapytać czy aparat ortodontyczny ruchomy coś jeszc

6 odpowiedzi
Mam ok.2mm przerwę między jedynkami. Chciałam się zapytać czy aparat ortodontyczny ruchomy coś jeszcze pomoże czy tylko już stały? Dodam, że około rok temu miałam podcinane wędzidełko.
Wszystko zależy od ustawienia jedynek.
Aparaty wyjmowane tylko nachylają zęby w kierunku luki.
Aparaty stałe mają możliwość przemieszczania również korzeni więc w większości przypadków są metodą z wyboru.

Dzień dobry
W wieku dorosłym siły, które powinny być wywierane, żeby uzyskać ruch zęba najlepiej uzyskać poprzez leczenie aparatem stałym. Jednak proponuję umówić się na konsultację ortodontyczną, ponieważ dopiero wtedy lekarz oceni warunki w jamie ustnej i jest w stanie zakwalifikować do odpowiedniego leczenia. Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam!
Można to poprawić aparatem ruchomym Invisalign.
Witam!
Nie podała Pani swojego wieku, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie. Potrzebne byłoby również badanie w gabinecie.
Pozdrawiam:-)
Witam serdecznie.
Metodą z wyboru w leczeniu diastemy czyli przerwy między jedynkami jest terapia aparatem stałym. Niemniej w niektórych przypadkach jest dopuszczalne i jak najbardziej możliwe zniwelowanie tej wady zgryzu aparatem ruchomym (wyjmowanym). Wiele zależy od kilku czynników, min. od Pani wieku i położenia korzeni zębów. Konieczna jest indywidualna konsultacja u specjalisty. W czasie badania ortodontycznego lekarz z pewnością oceni wzajemne położenie korzeni tych zębów, co pozwoli podjąć ostateczną decyzję.
Pozdrawiam,
Katarzyna Jamroszczyk
Witam. Konieczna jest konsultacja ortodontyczna i zdjęcie rtg. Aparatem ruchomym można zamknąć diastemę.