Mam obecnie 20lat. Kiedy miałam 17 lat postanowiłam schudnąć- ważyłam wtedy 55 kg przy 164cm wzrostu

2 odpowiedzi
Mam obecnie 20lat. Kiedy miałam 17 lat postanowiłam schudnąć- ważyłam wtedy 55 kg przy 164cm wzrostu. Mam filigranową sylwetkę i po prostu dla mnie to bardzo wysoka waga. Schudłam na diecie Oxy w około 7 miesięcy do 49kg, po zakończeniu diety zostały mi zdrowe nawyki i tak schudłam do 47kg. Nie jadłam słodyczy i śmieciowego jedzenia, nie liczyłam kcalorii, po prostu jadłam tyle żeby nie chodzić głodna. Taką wagę utrzymywałam przez 2 lata. Pod koniec zeszłego roku zaczęlam pracować, przez co cały dzień nic nie jadłam, a potem rzucałam się na jedzenie w dni wolne. Tak przytyłam do 50kg. Postanowiłam schudnąć i liczyć kcalorie. Przez 6 miesięcy jadłam od 900 do 1100 kcal i tak moja waga spadła do 43 kg. Byłam totalnie bez energii, wychudzona, przesypiałam całe dnie. Dieta trwała od stycznia do lipca. Nagle zaczęły się napady obżarstwa i prowokowanie wymiotów, trwało to około 3 miesięcy, teraz już wymiotów nie prowokuje, ale rzucanie sie na jedzenie zostało. Moja dieta wygląda tak, że przez tydzień jem czysto, 1100 kcal dziennie, a przychodzi weekend i potrafie zjeść siedem tyś kcal. Przytyłam w ten sposób do 49kg i czuje się źle. Widze że dieta 1100 kcal to błędne koło na którym nie wróce do wagii 46 lub 47kg. . Boje się zwiększać kcalorie, zdaje sobie sprawę że przez tak niskokaloryczne diety mam obnizony metabolizm. Proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi.
Witam!
Waga Pani jest zdecydowanie zbyt niska jak na Pani wzrost. Proszę wyliczyć wskaźnik BMI, który podpowie, że jest to niedowaga. Kaloryczność w dietach również jest zbyt niska, dlatego brakowało energii i była Pani wychodzona. Stąd też wzięły się napady obżarstwa, ponieważ organizm sam zaczął się domagać jedzenia, żeby pozyskać energię na wszystkie funkcje życiowe. Proszę wybrać się do dietetyka lub psychodietetyka, który podpowie jak należy jeść, żeby utrzymać wagę, być pełnym energii, ale co najważniejsze zdrowym. Wiele Centrum Dietetycznych oferuje bezpłatne konsultacje dietetyczne.

Kompulsywne objadanie się to bardzo powszechne zaburzenie odżywiania, podobnie jak bulimia czy anoreksja. Najważniejsze jest obecnie udać się do psychodietetyka który usegreguje Twoją wiedzę i pokaże, że to nie kalorie, a ZDROWIE jest najważniejsze. Pamiętaj, że liczenie kalorii i obsesyjne myślenie o swojej sylwetce zabiera nam szczęście codziennego życia. Życzę powodzenia i dużo zdrówka