Mam obawy czy iść do osoby o specjalności dietetyk czy dietetyk internista? Czy jest różnica? Nie wi

7 odpowiedzi
Mam obawy czy iść do osoby o specjalności dietetyk czy dietetyk internista? Czy jest różnica? Nie wiem czy nie mam problemów z sercem itp przez otyłość długą czy internista dodatkowo może to zdiagnozować?
Dzień dobry,

dietetyk poprosi Panią o wyniki badań. Tak więc przed wizytą u dietetyka proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz zleci badania i będzie mogła Pani opowiedzieć zaobserwowanych , niepokojących Panią objawach. Jeśli jest pani otyła wyizyta u dietetyka z wynikami badań jest koniecznością.
Warto działać.
pozdrawiam serdecznie

Internista zleci Pani odpowiednie badania, ale z doświadczenia wiem że nie wszystkie które byłyby potrzebne (chyba że pójdzie Pani prywatnie), dobry dietetyk może jeszcze doradzić jakie badania zrobić i dopasuje do Pani dietę. Z moimi pacjentami robimy tak, że ja zalecam badania, pacjent idzie do lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na te badania i później na podstawie wyników działamy z dietą.
Witam,
Proszę udać się do lekarza i poinformować go o dolegliwościach. Kiedy lekarz postawi diagnozę, dietetyk dobierze odpowiednie leczenie żywieniowe.
Pozdrawiam
Witam. Z pewnością trzeba udać się do lekarza . Po wykonaniu zleconych badań i postawionej diagnozie dopiero można się udać do dietetyka. Leczenie żywieniowe czy podjęcie odchudzania uzależnione jest od wyników badań. Dietą można sobie zarówno pomóc jak i zaszkodzić dlatego badania są niezbędne. Ponadto wykluczą lub potwierdzą przyczynę otyłości i innych objawów. Pozdrawiam.
Warto przed wizytą u dietetyka spotkać się z lekarzem, skonsultować swoje obawy i wykonać podstawowe badania :)
Ważny jest także wywiad rodzinny - proszę poptać w miarę możliwości o choroby jakie występowały w rodzinie.
Przed wizytą u dietetyka warto wybrać się do lekarza internisty, szczególnie jeśli doskwierają Pani zgłaszane powyżej objawy. Lekarz powinien zlecić podstawowe badania, z którymi należy przyjść na wizytę do dietetyka. W razie potrzeby specjalista wyznaczy dodatkowe badania. Pozwolą one wraz z zebranym wywiadem lekarskim, jak i żywieniowym odpowiednio dobrać zalecenia. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie.
Wszystko zależy od tego jakim dietetykiem jest internista, a jakim internistą dietetyk ;) Internista może dać skierowania do specjalistów np. endokrynologa, kardiologa i innych oraz przepisać badania laboratoryjne. Jednak z doświadczenia wiem, że zazwyczaj lekarze nie przepiszą wszystkich badań, które będą mnie jako specjalisty od odżywiania interesować. Oczywiście wizyta u internisty i lekarzy specjalistów daje obraz sytuacji i będę miał więcej informacji do ustalenia prawidłowej dla Pani diety (sposobu odżywiania). W mojej praktyce wypełnia Pani wywiad żywieniowy i zdrowotny przed konsultacją i przed nią mam więcej informacji o Pani co też daje mi możliwość zaproponowania potrzebnych badań laboratoryjnych czy wizyt u lekarzy specjalistów zanim dojdzie do naszego spotkania. Daje to też szansę na to, iż część przepisanych przez lekarza badań oraz inne przydatne zrobi Pani przy jednym kłuciu - co też daje lepszy obraz diagnostyczny oraz oszczędza Pani czas i często pieniądze. Jeśli zechce ze mną Pani współpracować to zapraszam na bezpłatną, telefoniczną rozmowę wstępną. Pozdrawiam serdecznie, życzę wszelkiej pomyślności i zdrowych wyborów :)