Mam nerwicę leńkową bardzo źle się czuję poza domem każdy dalszy wyjazd to mega stres i panika a na dodatek jestem kierowcą zawodowym to co kochałem jest teraz moim przekleństwem osobiście byłem na terapii 3 miesiące pod koniec terapii terapełta położył na podłodze liczby od 0 do 10 każdy z nas miał stanąć przy liczbie według niego jak się czuję przy końcu terapii ja zrobiłem tylko 2 kroki nic mi terapia nie dała. W domu zrobiłem się bardzo nerwowy choć z natury jestem człowiekiem który każdemu chce pomóc nawet moim kosztem.
mgr Małgorzata Mikołajczyk
mgr Małgorzata Mikołajczyk
Psycholog, Terapeuta
Bolesławiec
Witam, zachęcam do mindfullness, do praktyki uważności z wykorzystaniem medytacji. Jeżeli terapia Panu mało pomogła, może okazać się, że ten kierunek pomoże. Mindfullness ma bardzo dobre wyniki w przypadku zaburzeń lękowych.

mgr Marta Kaczmarek
mgr Marta Kaczmarek
Psycholog, Psychoterapeuta
Wrocław
Dzień Dobry,
dwa kroki w trzy miesiące to mimo wszystko jest jakiś ruch. Nie da się wyruszyć w trasę, bez początkowych manewrów. Sugeruję rozważenie terapii indywidualnej i kontynuowanie leczenia a takze rozszerzenie jej o różne techniki łagodzące przeżywanie.
Odbudowanie siebie wymaga czasu i doświadczonego przewodnika.

Życzę wytrwałości!

mgr Marta Krysztofowicz
mgr Marta Krysztofowicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Konin
Witam. Trudno określić jaka to była terapia, ale zachęcałabym Pana do podjęcia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która jest koncentrowana, m.in. na leczeniu wszelkich zaburzeń lękowych. Może trzeba będzie trochę poszerzyć wgląd w Pana sytuację życiową i nieco dłużej popracować nad problemem. Proszę się nie poddawać tylko poszukać dobrego terapeuty. Pana współpraca także jest ważnym czynnikiem w procesie terapii. Bez Pana motywacji, praca nie będzie sukcesywna. Powodzenia

Witam, według mnie dwa kroki na przód to duża poprawa! Proszę pamiętać, że każdy potrzebuje indywidualnego czasu na zmiany. Zachęcam do pracy w nurcie TSR - Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, która pomaga w szukaniu zasobów i motywacji do działania, skoro udało się zrobić dwa kroki na przód to co było w tym pomocne? Czego można zrobić więcej? Kiedy jest lepiej?
Polecam również trening antystresowy, który pozwala na rozluźnienie, wyciszenie, odprężenie, a dzięki temu na dalszą pracę.

mgr Urszula Grabowska
mgr Urszula Grabowska
Psycholog, Psychoterapeuta
Jędrzejów
Witam, proszę się nie poddawać w terapii i spróbować indywidualnej. Ważne jest, aby Pan świadomie podjął terapię, ponieważ wpływać to będzie na jej efektywność i Pana wgląd w siebie. Powodzenia i pozdrawiam.

 Ewelina Włodarz-Zając
Ewelina Włodarz-Zając
Psychoterapeuta, Psycholog
Dąbrowa Górnicza
Witam, 3 miesiące to bardzo krótki okres zaledwie na dotarcie do objawów. Przy pana objawach bardziej skuteczna może okazać się terapia długoterminowa. Przy końcu terapi zawsze pojawia się lęk. Zmniejszenie nasilenia objawów przez jakiś czas nie powoduje zniknięcia. Pozdrawiam Ewelina Włodarz - Zając

mgr Dagmara Spychalska
mgr Dagmara Spychalska
Psycholog, Psychoterapeuta
Rumia
Udało się Panu zrobić aż dwa kroki do przodu, tylko w 3 miesiące. Droga do zmiany bywa długa, ale warto ja podjąć i kontynuować, dla siebie i swojego komfortu.
Nerwica, lęki często mają swoje podłoże we wczesnych doświadczeniach. Sądzę, ze warto do niech wrócić i spróbować przepracować w bezpiecznych warunkach gabinetu psychoterapeutycznego. Jednocześnie nie zapominając o szukaniu konkretnych rozwiązań, swoich zasobów.
W swojej pracy integruje różne nurty, bo uważam, ze każdy człowiek potrzebuje indywidualnego podejścia, szytego na miarę.
Dagmara Spychalska

dr n. med. Urszula Łopuszańska
dr n. med. Urszula Łopuszańska
Psycholog, Terapeuta
Lublin
Dzień dobry Panu
Jak Pan zapewne widzi, ile fachowców tyle pomysłów...
Każdy pomysł jest dobry, ale najważniejsze żeby był skuteczny dla Pana.
Z tego co Pan napisał objawy są dalej silne, nie wiem czy był już Pan u psychiatry- rozumiem, że jest Pan kierowcą, ewentualne przyjmowanie leków musiałoby być szczególnie dobrane. Może warto przez jakiś czas się wspomóc lekami...
Różne są metody- psychoterapia, biofeedback, praca z ciałem.
Może warto poszukać kogoś kto Panu odpowiada i się w tym specjalizuje w Pana okolicy.
Lęk ma to do siebie, że paraliżuje- ale oswojony wzmacnia- myślę, że bardzo Panu zależy, podjął Pan terapię a to już wiele.
Życzę owocnych poszukiwań i jestem przekonana, że wróci Pan do swojej pracy i pasji jeszcze silniejszy.

mgr Izabella Borowik
mgr Izabella Borowik
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Dzień dobry to dobrze że Pan nadal poszukuje pomocy i chce Pani zmiany. Może jest jeszcze inna przyczyna objawów Pana. Zachęcam do dobrego wywiadu. Terapia poznawczo behawioralna pomoże Panu. Pozdr

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.