Mam mostek na górze wykonany we Wrocławiu wiele lat tamu, rusza się i bolą mnie batdzo dziąsła w.mie

14 odpowiedzi
Mam mostek na górze wykonany we Wrocławiu wiele lat tamu, rusza się i bolą mnie batdzo dziąsła w.miejscu gdzie jest on założony, znacznie się obniżył, wygląda bardzo nieestetycznie a do tego czuję nieprzyjemny zapach w jego miejscu. A i oczywiście rusza się. Jest założony na 4,5, 6 .
Dzień dobry, opisane objawy mogą wynikać z co najmniej kilku przyczyn. Zalecam jak najszybszą wizytę u stomatologa, najlepiej protetyka w celu oceny stanu mostu i zębów, na których jest osadzony.

Zalecam konsultacje u lekarza protetyka.
Myślę,że most jest do wymiany.Konieczne zdjęcia RTG.
Dzień dobry
Trzeba zrobić nowy mostek, inaczej objawy zapalne nie zginą. Konieczne będzie wykonanie zdjęcia rtg, w celu oceny stanu zębów na których most jest osadzony.
Pozdrawiam
Powinien Pan zgłosić się do dentysty, który oceni stan mostu i zębów filarowych. Na podstawie badania zarekomenduje optymalne postępowanie lecznicze
Witam Serdecznie, Ruchomość sugeruje zapalenie kości wokół zęba. Prace protetyczne wymagają kontroli najlepiej co roku wykonać zdjęcie aby było wiadomo czy wszystko ok w tym przypadku praca jest do wymiany a w zależności od ruchomości zębów możliwe tez usunięcie. Pozdrawiam serdecznie
Witam Powinien Pan zgłosić się do gabinetu,gdzie po wykonaniu zdjęcia oceniony będzie stan zębów pod mostem. Wtedy za pomocą odpowiedniego leczenia stan zapalny będzie zmniejszony i będzie można wykonać nowy most. Pozdrawiam
Po
witam, z tego co zostało opisane, należy wykonać zdjęcie rtg zębów filarowych (na których osadzony jest most) i zgłosić się niezwłocznie do stomatologa. Przyczyn opisanego przez Pana/Panią przypadku może być kilka, niezbędne jest badanie kliniczne. Prawdopodobnie istniejący most trzeba zdjąć. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Podczas wizyty zostanie przeprowadzona diagnostyka oraz wstępnie omówione możliwości leczenia.
Czy życzy Pani/Pan sobie umówienia wizyty?
Pozdrawiam
Witam,zdjęcie RTG , potem decyzja o usunięciu mostu i dalsze leczenie w zależności od diagnozy lekarza dentysty, z pozdrowieniami Jakubowska Renata.

Zalecana jest diagnostyka RTG, konsultacja z protetykiem i endodonta.
Witam konieczna jest wizyta u stomatologa który oceni sytuacje i wdroży odpowiednie leczenie- most najprawdopodobniej jest nieszczelny i może rozwijać się pod nim stan zapalny
Konieczna jest u Pani wizyta w gabinecie stomatologicznym. Lekarz dokona oceny stanu zębów filarowych, jak i samego mostu. Na pewno konieczne będzie wykonanie zdjęcia rtg. Będzie można wtedy zaproponować konkretne leczenie w Pani przypadku.
Witam,
Stan zapalny dziąsła nie jest obojętny na stan organizmu. Rozchwianie mostu świadczy o nieszczelności pracy protetycznej lub stanie zapalnym kości. W takim przypadku podejmuje się leczenia zębów filarowych i wykonuje nową pracę protetyczną.
Pozdrawiam Agnieszka Szłowieniec