Mam kilka znajomych, kolegów, koleżanek na fb, czasem pisze do nich ale nie potrafię zapytać się o z

5 odpowiedzi
Mam kilka znajomych, kolegów, koleżanek na fb, czasem pisze do nich ale nie potrafię zapytać się o zapoznanie się na żywca albo za daleko są i nikt nie chce jeździć kilka kilometrów od em nie lub od kogoś.
Jestem smycze jestem nieśmiały co mam robić? Czy porozmawiać z psychologiem, psychoterapeuta o tym fakcie
Proszę zacząć od rozmowy z kimś kogo Pan zna, może ktoś z bliskich. Niestety nie wiem jakim jest Pan wieku...
Psycholog to zawsze dobra opcja, polecam

Jeśli uzna Pan za stosowne udać się po poradę do psychologa lub skorzystać z pomocy psychoterapeuty, to jest to dobre rozwiązanie. Może Pan zmienić swoje zachowanie i mieć na nie wpływ, nie może Pan wpływać na postawy i zachowania innych osób, w tym brak chęci do spotkania się. Kwestią wartą przepracowania jest nieśmiałość i powstałe w ten sposób zniekształcenia poznawcze, czyli fałszywy obraz siebie. W przyszłość ta nieśmiałość może mieć poważny negatywny wpływ na Pana życie. Z uszanowaniem Wojciech Kopytek.
Polecam wybranie się na psychoterapię. Relacja z dobrym terapeutą może mieć wpływ na zwiększenie poczucia własnej wartości, budowania relacji z ludźmi, także nauczy rozmowy o swoich potrzebach i uczuciach, co może diametralnie poprawić jakość Pana życia.
Pozdrawiam
Joanna Francik
Dzień dobry. Myślę, że porozmawiania z psychoterapeutą jest dobrym pomysłem, dowie się Pan skąd wywodzą się takie trudności i lepiej sobie z nimi radzić. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Z nieśmiałością można radzić sobie na wiele sposobów -korzystać z grup wsparcia, literatury dostępnej na ten temat, stopniowo samodzielnie pokonywać bariery lęku stawiając sobie coraz trudniejsze cele. Kontakt z psychologiem czy psychoterapeutą może pomóc znacząco skracając czas wprowadzania zmian w swoim życiu. Pozdrawiam serdecznie Jadwiga Wyląg