Mam kilka pytań odnośnie problemów ze stawem żuchwowo-skroniowym......Mam nadzieję,że uzyskam tutaj

1 odpowiedzi
Mam kilka pytań odnośnie problemów ze stawem żuchwowo-skroniowym......Mam nadzieję,że uzyskam tutaj wystarczające odpowiedzi :) Może,żeby aż tak bardzo się nie rozpisywać pominę etap jak się to zaczęło kilka miesięcy wstecz,a skupie się na aktualnych przemyśleniach,oraz diagnozie. Więc byłem u chirurga szczękowego, zrobił zdjęcie panaromiczne, przebadał mnie i stwierdził artropatie stawu SŻ( chrząstka stawowa w słabym stanie).....na dole zęby dostałem szynę relaksacyjną, lek przeciwzapalny oraz suplement oparty na glukosaminie, chondroitynie,kwasie hal. oraz kolagenie. Lek przeciwzapalny jakoś specjalnie nie pomógł, suplementy przyjmuje....Moje pytania są takie, proszę o szczerą merytoryczną odpowiedź. Czy suplementy coś pomogą ? Czy zrobić rezonans magnetyczny( , tylko on pokaże w jakim stanie jest tak naprawdę chrząstka stawowa,czy jest maź, w jakim stanie jest mięsień żucia,itd,itp) ? Czy poddać się kuracji kwasem haluronowym w zastrzykach( podobno skuteczny) ? Czy poddać się toksynie botulinowej? Czy wykonać artroskopię tego stawu? Jaka fizjoterapia jest najskuteczniejsza? Proszę o odp. osób,które mają doświadczenie w tej sprawie...za pomoc będę bardzo wdzięczny :) Jeszcze jedno, takim schorzeniem bardziej zajmuję się chirurg szczękowy,ortopeda czy fizjoterapeuta?
Witam , można wykonać badania diagnostyczne w celu dokładniejszego zobrazowania stanu aktualnego .Jednak podjęcie działań terapeutycznych zależy od wielu czynników w tym również również od warunków zgryzowych i stanu uzębienia . Proponuję udać się do specjalisty który zajmuje się leczeniem zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego