mam depresję co robić?

8 odpowiedzi
Zdaję sobie sprawę z tego, jak traktowana jest depresja w społeczeństwie. Ludzie bagatelizują osoby chore i myślą, że ich problemy psychiczne są zazwyczaj wyolbrzymione. Tymczasem ja już naprawdę nie wiem, co mogłabym zrobić, żeby poczuć się lepiej. Wiem, że to depresja, ale nie wiem, co dalej robić. Przestałam wychodzić z domu, co mam ułatwione, ponieważ pracuję zdalnie. Co ze mną będzie?
Depresja za kazdym razem wygląda inaczej i ma inne przyczyny.Bardzo wazne jest,żeby je poznać iskonfrontować się ze swoimi schematami i trybami Jako terapeuta schematu polecam bardzo skuteczną pracę,dzięki której można sobie pomóc i zmienić sposób myślenia.Zapraszam na spotkanie w poradni POMOST.Elżbieta Bazyl.

Dzień dobry, proszę się zdecydowanie nie poddawać chorobie, nie dać jej rządzić, kiedy nie chce się wyjść z domu to na siłę wychodzić aby nie zapadać w rozpacz. Proponuję także psychoterapię, cotygodniowe spotkania w gabinecie mogą dać motywację do wychodzenia i tak małymi kroczkami do zlikwidowania bądź załagodzenia objawów chorobowych. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Żadnych objawów depresyjnych nie można bagatelizować, bo zaniedbane mogą prowadzić do poważniejszych zaburzeń. Niestety w społeczeństwie jest jeszcze niska świadomość dotycząca radzenia sobie z depresją, ale łatwo można znaleźć podstawowe informacje na ten temat choćby w internecie, czy udając się do specjalisty/ki (psychiatry czy psychoterapeuty). Na początek warto zadbać o dostosowany do możliwości wysiłek fizyczny, który zawsze poprawia nastrój choćby na chwilę. Dobrze jest też zwrócić uwagę na higienę snu - nie spać w ciągu dnia, w przypadku bezsenności nie kłaść się do łóżka zanim nie poczuje się śpiącym. Proszę spróbować się zmuszać do wychodzenia z domu choćby raz dziennie i dbania o spotykanie się z życzliwymi ludźmi. Unikać alkoholu i innych używek oraz odżywiać się regularnie ograniczając słodycze. Proszę też spróbować zastanowić się nad negatywnymi myślami na swój temat, jeśli takie się pojawiają - i znaleźć przykłady, które im zaprzeczają. Z czasem te czynności będą łatwiejsze, a motywować do pracy może dobry specjalista/ka.
Witam, to że zadała Pani pytanie na ZL, to już pierwszy krok, by przejąć kontrolę nad swoim życiem. Może trzeba będzie dokonać zmiany. Niektórzy podejmują szalone decyzje, by wyrwać się z depresji, innym wystarczy zaplanować powrót do regularnych ćwiczeń. Najlepiej zgłosić się do psychologa i skonsultować możliwe opcje.
Objawy depresji mogą też wzmacniać stany medyczne, jak niedoczynność tarczycy. Proponuję też wizytę u psychiatry, koniecznie proszę powiedzieć, jaką pracę Pani wykonuje.
Co z Panią będzie? To zależy od Pani, kryzys zawsze powoduje zmiany, mogą być zmianami na lepsze! Powodzenia
Sama Pani pisze, że wie Pani, że to depresja. A depresja poddaje się leczeniu. Czyli leczyć. Jeśli wybranie się do psychiatry jest dla Pani za trudne, trzeba poprosić kogoś kto będzie Pani towarzyszył.
Nie da się w jednym zdaniu pomóc Pani przez internet, depresja to poważny stan nad którym trzeba pracować. Sugeruje wizytę w stacjonarnym gabinecie psychologicznym w celu dokładnej diagnozy i dalszego postępowania.
Witam Panią,
Pani problem z pewnością nie będzie zbagatelizowany przez psychoterapeutę.
W gabinecie na co dzień spotykam się z opisem przez klientów depresyjnych ich odbioru otoczenia i na odwrót. Łatwo jest oceniać gdy kogoś problem nie dotyczy osobiście. W trosce o siebie i poczucie zrozumienia zapraszam na konsultacje u terapeuty aby u specjalisty, w poczuciu komfortu dyskrecji i zaufania a nie w pojedynkę zająć się Pani trudnościami. Skoro zdalnie Pani pracuje można umówić się w ten sposób na pierwsza wizytę. Zachęcam jednak do osobistego kontaktu niż wizyt typu on-line. Umówiony termin wizyty może być juz pierwszym wyzwaniem i zaproszeniem do wyjsćia z domu. Mimo trudności warto poczynić taki wysiłek,a być może poczuje Pani już satysfakcje z takiego zrobienia pierwszego kroku dla siebie.
Serdecznie pozdrawiam
Iwona Rutkowska
Dzień dobry. To prawda, że duża część osób może w ten sposób traktować objawy depresji u innych osób. Na szczęście ta tendecja powoli się zmienia. Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty, bo to czego na pewno nie warto robić to właśnie bagatelizować własnych objawów. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam serdecznie
Michał Pyter