Mam delikatny problem z narkotykami.kto z państwa byłby w stanie wplynać na mnie i oderwać mnie od t

5 odpowiedzi
Mam delikatny problem z narkotykami.kto z państwa byłby w stanie wplynać na mnie i oderwać mnie od tego niebezpiecznego nalogu?
Witam serdecznie,
uzależnienie od substancji psychoaktywnych jest poważną sprawą. sama psychoterapia tu nie wystarczy przede wszystkim należałoby zacząć od detoksu w ośrodka zajmujących się leczeniem i do tego wzmocnić psychoterapią indywidualną oraz grupową. Proponuje poszukać w swojej okolicy ośrodków leczenia z uzależnień i zapisać się na meetingi które są darmowe - tzw. grupy wsparcia działające przy wojewódzkich ośrodkach leczenia uzależnienia i współuzależnienia. Dodatkowo poszukać specjalisty ds. uzależnień i zapisać się na terapię indywidualną. Pierwszy krok już poczyniony chęć poszukania pomocy. Kolejny znaleźć odpowiednie środowisko i następny podjąć proces leczenia i terapii, następnie opracowanie celu lub celów i konsekwentne postępowanie w procesie terapeutycznym i farmakologicznym w oparciu o uczciwe podejście do siebie samego i swoich potrzeb. Praca trudna i długotrwała ale jak najbardziej możliwa i wykonalna. Wszystko zależy od zaangażowania i chęci zmiany oraz pracy nad tą zmianą. Żaden terapeuta nie jest cudotwórcą i nie wykona pracy za pacjenta, ale pomoże wskazać kierunek i zrozumieć część zachowań. Trzymam kciuki i życzę dużo wytrwałości i optymizmu.

Proponuję terapię z użyciem także hipnozy.
Potrzebna jest solidna praca związana ze zrozumieniem jaka funkcję nałóg pełni, co przykrywa, w jaki sposób chroni przed trudnymi uczuciami. O sposobie leczenia można zdecydować w procesie konsultacji, wtedy terapeuta będzie mógł ocenić sytuację, zaproponować terapię i rozważyć, czy równolegle potrzebna jest np. grupowa terapia uzależnień ewentualnie detoks.
Witam
Żaden terapeuta nie będzie w stanie nic zrobić skoro oczekuje Pan, że zrobi to ktoś za Pana. Terapia uzależnień to poważna sprawa wymagająca dużej determinacji i motywacji nie u terapeuty a u pacjenta. Nie istnieje też coś takiego jak "delikatny problem z uzależnieniem". Jeśli mamy kłopot z odstawieniem używki to znaczy, że mamy problem, który może tylko się pogłębiać. Warto mieć więc tego świadomość i z determinacją walczyć o siebie póki nałóg całkowicie nas nie pochłonął.
Pozdrawiam
Leszek Jaroszewski
Warto udać się na terapię uzależnień. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk