Mam chondromalacje rzepki, czy powinnam nosić stabilizator, jeśli chodzenie sprawia mi ból? Jaki wyb

3 odpowiedzi
Mam chondromalacje rzepki, czy powinnam nosić stabilizator, jeśli chodzenie sprawia mi ból? Jaki wybrać?
Stabilizator nie sprawdza się na dłuższą metę. Trzeba skupić uwagę na rzepce i na mięśniach poruszających kolano, goleń. Dobry fizjoterapeuta uwolni rzepkę, rozluźni czworogłowy i powięź biodrowo-piszczelową, poprawi koordynację nerwowo-mięśniową. Taka terapia da najlepsze rezultaty.

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Stabilizator czy orteza nie zdaje egzaminu. Często jest zbyt długo używana co powoduje dolegliwości bólowe. Lepszym rozwiązaniem będzie udać się do dobrego specjalisty (fizjoterapeuty, osteopaty), który bardzo szybko rozwiąże problem.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3 a od kwietnia zapraszam do nowych gabinetów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC
Niestety samo noszenie stabilizatora nie jest wystarczające.A wręcz przeciwnie nadużywanie go przyczyni się do powstania kolejnych zaburzeń biomechanicznych narządu ruchu.Dlatego zachęcam do konsultacji fizjoterapeutycznych w celu określenia funkcjonowania łańcuchów biomechanicznych całej postawy ciała.Pozdrawiam serdecznie.