Mam ból barku lewego jest na tyle intensywny że utrudnia podnoszenie czy sen jestem kierowcą myślę ż

13 odpowiedzi
Mam ból barku lewego jest na tyle intensywny że utrudnia podnoszenie czy sen jestem kierowcą myślę że jest to na skutek przewiania lub nadwyrężenia co mogę zrobić lub do jakiego lekarza się udać z tym problemem
Zdecydowanie do fizjoterapeuty. Przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, jeśli trzeba skieruje na dodatkowe badania obrazowe lub konsultacje specjalistyczną, a przede wszystkim zastosuje terapię, która przyniesie rezultaty w postaci zminimalizowania bądź też niwelacji całkowicie bólu w zależności od złożoności schorzenia od razu lub w przeciągu kilku dni/tygodni.

Diagnostyka na pierwszym planie i wizyta u lekarza ortopedy Bóle barku mogą promieniować z obszaru kręgosłupa szyjnego mógł być z innych powodów dlatego by rozpocząć leczenie fizjoterapeutyczne należy zdiagnozować przyczyne
Witam, ciężko cokolwiek stwierdzić nie widząc i nie móc Pana zbadać. Dlatego sugeruję udać się do sprawdzonego fizjoterapeuty, czy osteopaty którzy w odpowiedni sposób zbadają i przeanalizują skąd może iść przyczyna Pana dolegliwości. Nadmienię jedynie, że w przypadku zawodowych kierowców bardzo często dolegliwości w obszarze barków, czy ramion mogą mieć podłoże idące z okolicy jamy brzusznej i ciśnienia całej tłoczni brzusznej, które kompresuje narządy wewnętrzne i przeponę dając objawy promieniowania np. w obszar barku lewego - co może mieć związek np. z żołądkiem, przeponą.
Pozdrawiam
proszę udać się do ortopedy i z postawioną diagnozą wybrać dobrego fizjoterapeutę
W diagnostyce i leczeniu zespołu bólowego stawu ramiennego istotne jest właściwe rozpoznanie. W celu postawienia diagnozy warto odwiedzić lekarza ortopedę.
Z zaburzeniem czynności a tym samym problemem fukcjonalnym i bólem sprawdzony fizjoterapeuta/osteopata przeprowadzi odpowiednie leczenie a w przypadku wątpliwości pokieruje dalej w celu skutecznego leczenia
Jeśli ruchy odcinka szyjnego nie nasilają bólu w st. ramiennym to z dużym prawdopodobieństwem myślę że ok 90 % źródłem bólu nie jest odcinek szyjny np. Dyskopatia. Jeśli ruchy stawu ramiennego nasilają nasze dolegliwości to najprawdopodobniej źródło bólu tam się znajduję. Dobry fizjoterapeuta nie powinien mieć problemu ze zdiagnozowaniem źródła bólu. Polecam wybrać się do zaufanego specjalisty.
Proszę udać się do fizjoterapeuty. Po przeprowadzeniu wywiadu i badania, przeprowadzi terapię i myślę, że bóle ustąpią. Wg Pana opisu jest to ból przeciążeniowy, ale to już zdiagnozuje i oceni fizjoterapeuta.
Z Pana opisu wynika że może być to problem przeciążeniowy, ale możliwe że przyczyna nie leży w samym barku. Sugerowałabym wizytę u fizjoterapeuty żeby przeprowadzić pełną diagnostykę różnicową.
Należy udać się do fizjoterapeuty, aby Pana dokładnie zdiagnozował. Pozdrawiam
Witam, myślę że wizyta u lekarza ortopedy nie zaszkodzi i jeśli zrobi usg barku to też wniesie to jakieś światło na przyczynę dolegliwości. Gabinet fizjoterapeuty również proponuję odwiedzić gdyż uzyska Pan tu dalszą diagnozę i leczenie oraz wskazówki jak dalej postępować.
Pozdrawiam Danuta Floryańska
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.
Pierwszy krok to udać się do fizjoterapeuty. Potem zaufać i stosować się do jego zaleceń. Na odległość nie da się pomóc. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę holu u pacjenta a to jest możliwe po dokładnym wywiadzie i badaniu funkcjonalnym.
Dzień dobry,
Proszę udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty. W trakcie wizyty przeprowadzone zostanie badanie funkcjonalne, celowana terapia oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia.