Mam 43lata. Czy beto zk może przestać działać ? Biorę go już kilka lat. Rano 50. Tętno po zażycie ni

1 odpowiedzi
Mam 43lata. Czy beto zk może przestać działać ? Biorę go już kilka lat. Rano 50. Tętno po zażycie nie spada /w granicach 80-90/.Ogólnie jestem niskociśnieniowcem. Ostatnio miałam epizod - podejrzewam że na tle nerwowym, że tętno wzrosło do 109 i zaczęło mnie trząść. Wylądowałam na pogotowiu bo hydroxyzyne nie pomagała. Dostałam do zażywania Pramolan 50 1*dziennie - rano. Lek na mnie działa ale zanim zacznie przez dwie godziny źle się czuję i chce mi się spać. Potem przechodzi i w miarę normalnie funkcjonuję. Chociaż tętno cały czas ponad 80.czy Pramolan to dobry lek? Może powinnam go brać na wieczór? Tylko czy w ciągu dnia będzie jeszcze działał? Czy to wszytko może być objawami nerwicy. Przez ostatni rok dużo przeszłam - w tym niespodziewana śmierć taty
Może to dopiero reakcja ogrnizmu na te traumy ?
Jeśli uczucie szybkiego bicia serca jest dokuczliwe, można zwiększyć dawkę Beto. Jeśli nie jest to możliwe z powodu niskiego ciśnienia można rozważyć dołączenie iwabradyny. Iwabradyna obniża tętno bez wpływu na ciśnienie tętnicze. Jeśli nie ma takiej potrzeby lepiej nie brać Pramolanu. Jeśli uczucie niepokoju i lęku uniemożliwia normalne fukcjonowanie należy skonsultować się z psychiatrą w celu ustalenia leczenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.