Mam 43lata. Czy beto zk może przestać działać ? Biorę go już kilka lat. Rano 50. Tętno po zażycie ni

1 odpowiedzi
Mam 43lata. Czy beto zk może przestać działać ? Biorę go już kilka lat. Rano 50. Tętno po zażycie nie spada /w granicach 80-90/.Ogólnie jestem niskociśnieniowcem. Ostatnio miałam epizod - podejrzewam że na tle nerwowym, że tętno wzrosło do 109 i zaczęło mnie trząść. Wylądowałam na pogotowiu bo hydroxyzyne nie pomagała. Dostałam do zażywania Pramolan 50 1*dziennie - rano. Lek na mnie działa ale zanim zacznie przez dwie godziny źle się czuję i chce mi się spać. Potem przechodzi i w miarę normalnie funkcjonuję. Chociaż tętno cały czas ponad 80.czy Pramolan to dobry lek? Może powinnam go brać na wieczór? Tylko czy w ciągu dnia będzie jeszcze działał? Czy to wszytko może być objawami nerwicy. Przez ostatni rok dużo przeszłam - w tym niespodziewana śmierć taty
Może to dopiero reakcja ogrnizmu na te traumy ?
Jeśli uczucie szybkiego bicia serca jest dokuczliwe, można zwiększyć dawkę Beto. Jeśli nie jest to możliwe z powodu niskiego ciśnienia można rozważyć dołączenie iwabradyny. Iwabradyna obniża tętno bez wpływu na ciśnienie tętnicze. Jeśli nie ma takiej potrzeby lepiej nie brać Pramolanu. Jeśli uczucie niepokoju i lęku uniemożliwia normalne fukcjonowanie należy skonsultować się z psychiatrą w celu ustalenia leczenia.