Mam 34 lata i mam problemy w pracy(praca w handlu) . Boję się tam chodzić, na sama myśl boli mnie br

4 odpowiedzi
Mam 34 lata i mam problemy w pracy(praca w handlu) . Boję się tam chodzić, na sama myśl boli mnie brzuch dostaję biegunkę serce mi kołacze i cała się trzęse . Chce mi się płakać kiedy klient ma jakieś pytania bądź uwagi ... Wogóle mam ochotę uciec na bezludna wyspę.... Boję się że wariuje ...Czy to już może być nerwica ?
Dzień dobry, celem postawienia diagnozy wskazana byłaby konsultacja u psychoterapeuty, a także u lekarza psychiatry. Tylko dzięki trafnej, wielospecjalistycznej diagnozie, możliwe będzie zaproponowanie odpowiednich oddziaływań - psychoterapii, a w razie konieczności farmakoterapii. Wizyty u specjalistów odbywają się w miłej i wspierającej atmosferze, dlatego nie należy się ich obawiać, tylko sięgać po ich pomoc, co znacząco podniesie Pani komfort życia. Pozdrawiam, Zuzanna Bajsarowicz

Warto odbyć konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą w celu zdiagnozowania problemu. Jeśli są to zaburzenia lękowe, to terapia może przynieść pozytywne skutki. Jest duża paleta narzędzi zaradczych, umożliwiających poradzenie sobie z lękiem. Izabela Kuminiak pozdrawiam
Dzień dobry,

objawy, które Pani opisuje w kontekście tej sytuacji wiążą się prawdopodobnie zaburzeniami o charakterze lękowym. Gdyby Pani pragnęła efektywnie rozwiązać te trudności warto udać się do specjalisty, który pracuje także EMDR (stymulacja bilateralna mózgu) i przeszedł dodatkowo szkolenie w zakresie pracy z osobami doświadczającymi ataków paniki, lęku, niepokoju. Warto podjąć niezwłocznie działania, by odzyskać równowagę i przywrócić oczekiwaną jakość życia, gdyż taki stan utrudnia mocno funkcjonowanie i działa osłabiająco.
Pytanie, jakie warto zadać, to czy już kiedyś Pani doświadczała podobnych sytuacji i co je dokładnie wywołało. Konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna i pomoc jest wskazana w Pani przypadku. Proszę o siebie zadbać i skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek
Dzień dobry
Objawy jakie Pani u siebie zaobserwowała z pewnością są kłopotliwe i dostarczają Pani wiele dyskomfortu. Bez wnikliwej rozmowy psychologicznej, zebrania wywiadu nie można postawić diagnozy. Wskazana byłaby konsultacja z psychologiem/psychoterpaeutą i podjęcie ewentualnej terapii, aby odzyskać równowagę.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk