Mam 34 I ważę 95kg wiem za dużo. Próbowałam ćwiczyć ale stawy mi siadają kilka diet ale i na tym polu poległam. Od dwuch miesięcy chodzę na codzienne spacery po minimum 5 km. I nic... Nie chudnę. Ostatnio obiło mi się o uszy że istnieją koktajle odchudzające które naprawdę działają, moja koleżanka bardzo że szczuplala dzieki nim. Mam wplanach to spróbować ale trochę obawiam się efektu jojo... Marzę żeby schudnąć jakieś 30 kg ale chociaż 10 na dobry początek. Jeśli mi się to uda z tymi koktajlami to pod okiem lekarza chciałabym ta wagę utrzymać. Czy to jest dobry pomysł?
mgr Paula Łysakowska
mgr Paula Łysakowska
Dietetyk
Gdynia
Witam,
Diety bardzo nisko-energetyczne, do takich z pewnością należy spożywanie koktajlów, sprzyjają efektowi jo-jo.
Zanim zacznie Pani modyfikować swoje żywienie zachęcam do wykonania podstawowych badań lekarskich w tym badań krwi. Z pewnością warto wykonać badania hormonalne. Dopiero wówczas, gdy oceniony zostanie stan zdrowia można zacząć modyfikować żywienie, Bardzo często przyczyną problemów z obniżaniem masy ciała są błędy żywieniowe w tym niska wartość odżywcza posiłków, a coraz częściej za niska podaż kalorii w diecie.
W razie pytań zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu

mgr Kamila Piwowarska
mgr Kamila Piwowarska
Dietetyk
Sierakowice
Witam, ćwiczenia na samym początku obniżania masy ciała mogą sprawiać trudność. Koktajle są dobrym dodatkiem do jadłospisu, a nie sposobem na zmianę masy ciała. Płynna postać sprawia, że czas przebywania pokarmu w żołądku jest skrócony i w krótkim czasie możemy odczuwać głód, dlatego po skończonej "diecie" i restrykcjach rzeczywiście szybko może nastąpić efekt jo-jo. Zalecam wykonanie podstawowych badań krwi, poziomu hormonów tarczycy, a dopiero potem modyfikację jadłospisu. Pozdrawiam.

Diety oparte na koktajlach są zazwyczaj niskoenergetyczne, a to grozi wspomnianym efektem jojo. Nie polecam takich diet. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdrowa zbilansowana dieta, dobrana indywidualnie dla Pani przez dietetyka.

 Monika Kurdej
Monika Kurdej
Dietetyk, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry:D
Pomysł jest świetny - ale nie dla Pani:D Pani ma zrobić robotę - a nie szukać dróg na skróty. I proszę nie słuchać koleżanek, bo koleżanki często gadają głupoty. W tym, co Pani pisze cieszy mnie to, że ma Pani wątpliwości. Domyślam się, że wynika to z dość dobrej wiedzy na temat diet. A skoro tak, to czas na kolejny level. Trzeba to odchudzanie zrobić raz, a dobrze i już nie wracać do tematu. Życie jest ciekawsze od tego ciągłego dietowania. Mam nadzieję, że się Pani zgodzi:D
Zapraszam na konsultację. Jestem psychodietetykiem. Pomagam zrozumieć, o co chodzi z tymi dietami, pomagam stworzyć nawyki, które wspierają przez całe życie - nie tylko na czas diety:D Proszę skorzystać z konsultacji wstępnej i będziemy wiedzieć, czy na pewno to, co piszę jest dla Pani:D
Sugeruję wizytę: - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.