Mam 34 I ważę 95kg wiem za dużo. Próbowałam ćwiczyć ale stawy mi siadają kilka diet ale i na tym pol

3 odpowiedzi
Mam 34 I ważę 95kg wiem za dużo. Próbowałam ćwiczyć ale stawy mi siadają kilka diet ale i na tym polu poległam. Od dwuch miesięcy chodzę na codzienne spacery po minimum 5 km. I nic... Nie chudnę. Ostatnio obiło mi się o uszy że istnieją koktajle odchudzające które naprawdę działają, moja koleżanka bardzo że szczuplala dzieki nim. Mam wplanach to spróbować ale trochę obawiam się efektu jojo... Marzę żeby schudnąć jakieś 30 kg ale chociaż 10 na dobry początek. Jeśli mi się to uda z tymi koktajlami to pod okiem lekarza chciałabym ta wagę utrzymać. Czy to jest dobry pomysł?
Witam,
Diety bardzo nisko-energetyczne, do takich z pewnością należy spożywanie koktajlów, sprzyjają efektowi jo-jo.
Zanim zacznie Pani modyfikować swoje żywienie zachęcam do wykonania podstawowych badań lekarskich w tym badań krwi. Z pewnością warto wykonać badania hormonalne. Dopiero wówczas, gdy oceniony zostanie stan zdrowia można zacząć modyfikować żywienie, Bardzo często przyczyną problemów z obniżaniem masy ciała są błędy żywieniowe w tym niska wartość odżywcza posiłków, a coraz częściej za niska podaż kalorii w diecie.
W razie pytań zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu

Witam, ćwiczenia na samym początku obniżania masy ciała mogą sprawiać trudność. Koktajle są dobrym dodatkiem do jadłospisu, a nie sposobem na zmianę masy ciała. Płynna postać sprawia, że czas przebywania pokarmu w żołądku jest skrócony i w krótkim czasie możemy odczuwać głód, dlatego po skończonej "diecie" i restrykcjach rzeczywiście szybko może nastąpić efekt jo-jo. Zalecam wykonanie podstawowych badań krwi, poziomu hormonów tarczycy, a dopiero potem modyfikację jadłospisu. Pozdrawiam.
Diety oparte na koktajlach są zazwyczaj niskoenergetyczne, a to grozi wspomnianym efektem jojo. Nie polecam takich diet. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdrowa zbilansowana dieta, dobrana indywidualnie dla Pani przez dietetyka.