Mam 33 lata i od jakichś 15 lat problemy z oddawaniem moczu. Czuje parcie na pęcherz pomimo niewielkiej ilosci moczu w pęcherzu. Nad ubikacją czekam bardzo długo aż oddam niewielkie ilości moczu (często pomagając sobie mięśniami brzucha) Problem nasila się w nocy kiedy budzę się średnio 2-4 razy pomimo brania 2 mg doksazosyny wieczorem. Miałem kilkakrotnie badaną prostatę pod kątem powiększenia ale żaden z lekarzy nie stwierdził odstępstw od normy tam. Badanie UFL 2 razy na przestrzeni 2 lat pokazało wyniki na poziomie osoby 60-letniej. Bardzo słaby strumień oraz pomaganie sobie mięśniami brzucha. Cewka moczowa była niedawno badana (o ile dobrze pamiętam to pod kątem czy nie ma zwężenia) i tutaj również podobno nie było problemu "fizycznie". Staramy się z żoną o 2 dziecko (już od roku) i niestety ostatnie wyniki jakości nasienia dają nam szanse w okolicach 5%. Pierwsze dziecko zostało poczęte drogą naturalną, lecz po 16 miesiącach prób. Moje pytanie jest następujące, czy doksazosyna (brana nieprzerwanie już 4 lata) może wpływać na bardzo słabę wyniki nasienia, jeśli nie to czy moja niezdiagnozowana przypadłość jest kluczowa i tam szukać przyczyny?
lek. Tadeusz Hessel
lek. Tadeusz Hessel
Urolog, Lekarz w trakcie specjalizacji
Kraków
Szanowny Panie, w sprawie szczegółowego zbadania słabego strumienia moczu zapraszam do mnie na badanie urodynamiczne . W zakresie płodności polecam konsultację z urologiem specjalizującym się w tej dziedzinie np w Krakowie dr Wiatr lub dr Ostachowski .
Sugeruję wizytę: - 650 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.