Mam 30 lat, zrobiłam profilaktycznie badania, oprócz wysokiego cholesterolu - 240 , cukier 96, insul

3 odpowiedzi
Mam 30 lat, zrobiłam profilaktycznie badania, oprócz wysokiego cholesterolu - 240 , cukier 96, insulina 12,5 , tsh 3.11, lekarz twierdzi ze wyniki są ok, kazał schudnąć(78kg/166cm) poprzez mocne ograniczenie kalorii (staram się nie przekraczać 1500, wg niego to wciąż za dużo!! a moje ćwiczenia ok 30 min są jak spacerek i nic nie dają), ale niestety moja dieta nie działa i czuje się coraz gorzej, czy faktycznie jeszcze ograniczyć kalorie czy szukać przyczyn gdzie indziej?
Dzień dobry, na podstawie wyników poziomu glukozy i insuliny jednoznacznie mona stwierdzić insulinooporność. Należy zastosować odpowiednią dietę ze specjalnymi śniadaniami. Samo ograniczenie kalorii nic nie da. Proszę poszukać dietetyka specjalizującego się w insulinooporności.

napisał Pan zbyt mało informacji na temat ćwiczeń, które Pan wykonuje. Warto ćwiczyć i przestrzegać, aby ćwiczenia łącznie trwały około180 min/tygodniowo. Wysiłek umiarkowany, prowadzący do lekkiej zadyszki. Konieczna jest dieta niskowęglowodanowa.
Nie sposób jednak o tym pisać w krótkim poście, ponieważ to wymaga szerszego omówienia. Jeżeli chce Pani pomocy, to zapraszam na wizytę.
Serdecznie pozdrawiam
Aneta Styńska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Warto przeanalizować pozostałe wyniki - na jakim poziomie jest fT3, fT4, anty-TPO, anty-TG. TSH jest stosunkowo wysokie jak na Pani wiek (mimo, że nie odbiega od normy), dlatego trzeba sprawdzić pozostałe parametry tarczycowe.

Wynik insuliny najlepiej, jeżeli oscylowałby poniżej 10. Na ten moment HOMA-IR wynosi u Pani 2,96, co może wskazywać na insulinooporność.

Tutaj należałoby przeprowadzić szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy, przeanalizować Pani wyniki badań, aktywność fizyczną, samopoczucie, dzienniczek żywieniowy.

Jeżeli potrzebuje Pani pomocy, to zapraszam do mnie. Na codzień współpracuję z pacjentkami z takimi problemami. Jestem też specjalistą przyjaznym insulinoopornym SOIT PRO - school of insulinresistance therapy PRO.