Mam 30 lat i nigdy nie miałam, żadnych chorób przewlekłych. Od 3 tygodni zmagam się z bólem pleców.

2 odpowiedzi
Mam 30 lat i nigdy nie miałam, żadnych chorób przewlekłych. Od 3 tygodni zmagam się z bólem pleców. odcinek lędźwiowy. ostatni kręg. Na początku ciężko było zlokalizować ból, bo ból się cały czas przemieszczał. Występował ból w lędźwiach, prawy bok, plecy między łopatkami, ból nóg, gównie stawy w kolanach i stopach, ból pośladków, obręcz barowa i obręcz biodrowa. Ponadto stan podgorączkow; 37,9. po 2 tygodniach boli własnie tylko odcinek lędżwiowy i przy niewielkim ruchu np. wyjscie do apteki ból nóg. Ponadto mam często bardzo zimne stopy, że aż są sine. Dzisiaj dostałam wyniki rtg i jest to niewielka lewostronna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędzwiowego (ale to chyba już mam od dawna bo mam jeszcze skoliozę w odcinku piersiowym) spłycenie lordozy lędźwiowej, zwężenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie l5-s1. Czy te wyniki już mogą nam coś powiedzieć czy potrzebny jest jeszcze rezonans? Od roku pracuję w sklepie budowlanym i często dźwigałam różne rzeczy. Wcześniej nie miałam tego typu wysiłków. Chyba przez rok nie można się nabawić choroby zwyrodnieniowej? Czy może to być przesunięcie krążka miedzykręgowego lub nawet dysku? Wydaje mi się że jest uciskany rdzeń własnie w miejscu l5-s1.
Dzień dobry, polecam wizytę u doświadczonego fizjoterapeuty lub osteopaty. Aby zdiagnozować problem niezbędne będzie przeprowadzenie dokładnego wywiadu i badania, ponieważ przyczyn takich dolegliwości bólowych może być wiele. Terapeuta wskaże czy rezonans będzie konieczny.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, najlepiej udać się do fizjoterapeuty, który dokona szczegółowej diagnostyki i wywiadu i sam oceni czy potrzebne są dodatkowe badania obrazowe/laboratoryjne. Przyczyna powstania takiego bólu może być różna, więc najlepiej skontaktować się z fizjoterapeutą.