Mam 28 lat ,Czeka mnie krótkotrwała narkoza ( zabieg łyżeczkowania po poronieniu) pierwszy raz będę

2 odpowiedzi
Mam 28 lat ,Czeka mnie krótkotrwała narkoza ( zabieg łyżeczkowania po poronieniu) pierwszy raz będę mieć zabieg pod znieczuleniem ogólnym czy dużo jest przypadków pacjentów którzy się nie wybudzają ? Nie miałam nigdy nawet znieczulenia miejscowego . Bardzo się boje :( Choruje na haszimoto i mam alergie pokarmowe ale nigdy nie wykazałam uczulenia na leki.
Szanowna Pani !
Przed znieczuleniem badana jest Pani przez lekarza anestezjologa. Ocenia on ryzyko wystąpienia powikłań około operacyjnych. Na tej podstawie proponuje wykonanie badań dodatkowych, konsultacji lub zleca odpowiednie leki, tak aby stan Pani zdrowia był jak najbardziej stabilny. Ustalana jest metoda zastosowanego znieczulenia oraz rodzaj zastosowanych leków. Obecnie stosowane do znieczulenia leki mają krótki czas działania i przy zachowaniu procedur monitorowania funkcji życiowych podczas wykonywania znieczulenia oraz pełnego nadzoru anestezjologicznego ryzyko " nie wybudzenia" jest niewielkie. Proszę się nie bać i zaufać lekarzom. Trzymam kciuki za Pani odwagę. Pozdrawiam Jacek Kawecki.

Dzień dobry
Jeśli potrzebuje Pani wsparcia z powodu lęku przed narkozą oraz z powodu spraty ciąży to może ma Pani możliwość porozmawiania z psychologiem w szpitalu lub jakimś online?. Oczywiście jeśli nie, to proszę porozmawiać z bliskimi o swoich obawach, o swoich emocjach i poprosić ich o wsparcie.
Pierwsza narkoza często powoduje lęk/strach. Jest on w tej sytuacji zrozumiały. Lęk to połączenie niewiedzy z bezradnością. Pani nie wie jak to jest być w narkozie i do tego nie ma Pani nad tym kontroli, bo oddaje się Pani w ręce lekarzy. Z jednej strony wiadomo, że to specjaliści z drugiej można tworzyć w głowie czarne scenariusze. Do tego przykry kontekst zabiegu prawdopodobnie utrudnia emocjonalnie to wszystko. Trzymam mocno za Panią kciuki.
pozdrawiam ciepło
Maria Tarczyńska